صفحه اصلی / طرح سازه فضاکار جهاددانشگاهی کرمان، دستاورد برتر دانشگاه علمی کاربردی کشور

طرح سازه فضاکار جهاددانشگاهی کرمان، دستاورد برتر دانشگاه علمی کاربردی کشور

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، نمایشگاه دستاوردهای تکنولوژیک فناورانه ۲۵ سال فعالیت دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور از تاریخ ۱۰ مردادماه تا تاریخ سیزدهم مردادماه سال جاری در محل نمایشگاه های بین المللی تهران با ارائه بیش از ۱۲۰۰ طرح فناورانه منتخب از سراسر کشور در بیش از ۶۰۰ غرفه برگزار شد.
مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با حضور و بازدید دکتر فرهادی وزیر علوم تحقیقات و فناوری و دکتر امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور برگزار گردید. همچنین در مراسم اختتامیه این نمایشگاه که مورد استقبال گسترده متخصصان، مهندسان و صنعتگران کشور واقع شد، طرح« بهینه سازی اتصالات و قطعات سازه های فضاکار جهاددانشگاهی کرمان» بعنوان دستاورد برتر فناورانه کشور انتخاب و مورد تقدیر از سوی دکتر امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور و دکتر احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری واقع شد.
دکتر رضا کامیاب مقدس، رئیس مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی کرمان از متخصصان بنام سازه کشور بوده و دوره کارشناسی ارشد سازه های فضاکار برای اولین بار توسط نامبرده در کشور تعریف و ده ها دانشجو در رشته مذبور از طریق کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه جامع پذیرش شده اند. همچنین نامبرده در سال ۹۵ بعنوان پژوهشگر برتر دانشگاه جامع کشور انتخاب گردید.
دکتر کامیاب مقدس دارای ده ها مقاله علمی در ژورنالهای معتبر بین المللی و کنفرانس های ملی بوده و کتاب سازه های فضاکار ایشان که به زبان انگلیسی توسط انتشارات لمبرت در کشور آلمان به چاپ رسیده، مورد استقبال متخصصان بین المللی واقع شده است. و همچنین نامبرده دبیر کنفرانس بین المللی سازه و زلزله کشور هستند.
سازه های فضاکار از جمله سازه های پهن پیکر است که قادر به پوشش دهانه های بسیار وسیع تا ۴۰۰ متر را بدون ستون میانی بوده و کاربردهای وسیعی در سازه های خاص نظیر آشیانه هواپیماهای پهن پیکر، استادیوم های ورزشی و صنایع خاص است.
تکنولوژی و دانش سازه های فضاکار از زمره به روزترین و پیشرفته ترین شاخه های مهندسی عمران در سطح جهانی بوده که در سالهای اخیر پیشرفت های قابل توجهی در این زمینه در کشور رخ داده و جهاددانشگاهی در این عرصه در سطح ایران پیشتاز بوده است.

همچنین مطالعه کنید:

تخفیف‌ بیمه شخص ثالث، قابل انتقال به خودروی دیگر است

به گزارش کسب و کار به نقل از بیمه مرکزی، بر اساس مصوبه هیئت وزیران، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *