صفحه اصلی / پرواز تاکسی‌ هوایی استارت‌آپ آلمانی بر فراز دوبی

پرواز تاکسی‌ هوایی استارت‌آپ آلمانی بر فراز دوبی

شرکت خودروسازی آلمانی دایملر و شرکایش بیش از ۲۹ میلیون دلار در یک استارت‌آپ فعال در صنعت هوانوردی به نام "ولوکاپتر" (Volocopter) سرمایه‌گذاری کرده‌اند.
این استارت‌آپ به دنبال استفاده از این سرمایه برای توسعه بیشتر خودروهای هوایی الکتریکی و خودکار خود در قالب پروژه "تیک‌آف و فرود عمودی" (VTOL) و فتح بازارهای تاکسی‌های هوایی در آینده است.
سامانه  Volocopter 2X ، خودروی هوایی این شرکت است که دارای ۱۸ ملخ و حداکثر سرعت هوایی ۱۰۰ کیلومتر در ساعت است و بدون حضور خلبان، دو مسافر را جابجا می‌کند.
ولوکاپتر اعلام کرده در فصل چهارم سال ۲۰۱۷ با اداره راه و ترابری دبی همکاری خواهد کرد تا آزمایش‌های جدیدی بر روی این تاکسی هوایی خودکار انجام دهد. انتظار می‌رود فرآیند عملیات آزمایش و همچنین کسب گواهینامه برای فعالیت این وسیله نقلیه، ۵ سال طول بکشد.
 فناوری مورد بحث دارای زمان متوسط پرواز ۲۷ دقیقه است و مجهز به ۹ بسته باتری لیتیم-یون مستقل است؛ حداکثر زمان لازم برای شارژ این باتریها زیر ۱۲۰ دقیقه و سریع‌ترین زمان برای شارژ آنها کمتر از ۴۰ دقیقه گزارش شده است.
این هواپیما دارای یک شبکه ارتباطی به منظور تامین ایمنی و همچنین فرود با چتر در شرایط اضطراری است. گفته می‌شود تاکسی هوایی جدید به خاطر وجود ۱۸ ملخ که در باند فرکانس باریکی عمل می‌کنند،  بسیار آرام است. 
هدف استارت‌آپ ولوکاپتر توسعه بیشتر این تاکسی و کسب گواهی هوانوردی برای پرواز آن در سراسر دنیاست و این امر نیازمند ارائه برنامه‌های پرواز آزمایشی بیشتر و استفاده از مهندسین متخصص در توسعه سیستم‌های پرواز است.

همچنین مطالعه کنید:

ایران خودرو

محصولات ایران‌خودرو گران شد + جدول

شرکت ایران خودرو قیمت جدید محصولات خود را اعلام کرد که به علت نرخ جدید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *