صفحه اصلی / سیستم اتوماسیون هوشمند در کشور ساخته شد

سیستم اتوماسیون هوشمند در کشور ساخته شد

مهندس علی طاهری، مدیرعامل این شرکت،‌ ضمن اعلام این خبر گفت: Eternet که نام آن برگرفته از “Eternity Network”(شبکه پایدار) است، مجموعه‌ای از سیستم‌های سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و دستگاه‌های الکترونیکی و کامپیوتری است که از طریق ارتباطات شبکه‌ای و تکنولوژی "ابری"(Cloud) با یکدیگر در ارتباط هستند تا خدمات و سرویس‌های متنوعی را به کاربران ارائه کنند.
مهندس طاهری تصریح کرد: این پروژه می‌تواند بخش قابل توجهی از نیاز داخلی به تجهیزات همچون سیستم‌های اتوماسیون صنعتی، اداری و خانگی را در بخش بازار داخل و خارج از کشور پوشش ‌دهد و با توان بالایی در کنار رقبای خارجی قرار گیرد. 
وی با اشاره به کارکرد این سیستم گفت: با استفاده از این تجهیزات می‌توان ساختمان‌های اداری و خانگی را با توجه به نیاز و کاربری، کنترل و مدیریت کرد تا میزان استفاده از منابع به حداقل رسیده و همچنین از امکاناتی مانند کنترل و نظارت تردد، سیستم امنیتی، ارتباطات(صدا و تصویر)، تهویه، روشنایی هوشمند و دیگر امکانات سیستم مدیریت(BMS) ساختمان بهره‌مند شد.
وی خاطرنشان کرد:‌ بسته اتوماسیون از سیستم عامل مدیریتی شبکه اتوماسیون،‌ کامپیوتر مرکزی جهت نصب سیستم عامل شبکه اتوماسیون،‌ کنترلر مرکزی ماژول‌ها که از کامپیوتر مرکزی سرویس می‌گیرد،‌ ماژول‌های مختلف الکترونیکی که شامل سنسورها و فعال سازها هستند،‌ پنل کنترلی و نظارتی چند منظوره، با سنسور اثر انگشت و دوربین و کامپیوتر شخصی، کنسول بازی، مرکز سرگرمی و رسانه دیجیتال تشکیل شده است.
مهندس طاهری گفت: در حال حاضر Eternet جهت ارائه ابزار، خدمات و سرویس‌ها در چهار بخش مجموعه کامپیوتر شخصی و ابزارهای جانبی آن(Eternet Computer)، مجموعه ساختمان هوشمند و اجزای آن (Eternet Building)، مجموعه خودروی هوشمند(Eternet Vehicle) و مجموعه سرویس‌های ارتباطی، خدماتی و اجتماعی (Eternet Service) طراحی شده است.
مدیرعامل شرکت طراح این سیستم اتوماسیون در خصوص بازار مصرف این سیستم نیز اظهار کرد: سیستم اتوماسیون می‌تواند به صورت گسترده‌ای در طرح‌های صنعتی به خصوص در بخش کشاورزی، دامداری و درمان مورد استفاده قرار گیرد.
وی با بیان این که بازار داخل پتانسیل بسیار زیادی در رابطه با محصولات اتوماسیون دارد، ادامه داد: به عنوان مثال یکی از کاربردهای این مجموعه از محصولات، مجهز کردن BTS های اپراتورهای موبایل به تجهیزات مانیتورینگ و کنترل است. 
مهندس طاهری با اشاره به این که بیش از ۱۰۰ هزار BTS در کشور وجود دارد که تنها به سنسور حرارت و باز شدن در مجهز است، گفت: با تجهیز هر BTS به بسته تجهیزات اتوماسیون، با قیمتی معادل ۴۰ تا ۶۰ میلیون ریال، می‌توان در کاهش تلفات و افزایش راندمان و ایجاد امکان مانیتور و کنترل محیط آنها گام مؤثری برداشت. 
وی یکی دیگر از بازارهای بالقوه داخل کشور را تمام ساختمان‌های مسکونی و اداری عنوان کرد و گفت: طبق آمار بیش از ۴۰ میلیون واحد مسکونی در کشور وجود دارد که رقم قابل توجهی برای بازار اتوماسیون خانگی به شمار می‌رود. همچنین تمام ساختمان‌های اداری خصوصی و دولتی نیز می‌توانند از این محصولات بهره‌مند شوند.
مدیرعامل این شرکت خاطرنشان کرد: در بخش اتوماسیون‌های خانگی، اداری و نیمه صنعتی سالیانه بازاری معادل ۳۰ میلیارد دلار در اختیار تولیدکنندگان قرار دارد که تا سال ۲۰۱۸ به رقم ۴۸ میلیارد دلار خواهد رسید.
وی با اشاره به میزان فروش کمتر از ۴۰۰ میلیارد ریالی محصولات ABB ،KNX و S-BUS G4 در ایران، عامل پایین بودن میزان فروش تجهیزات خانه هوشمند و اتوماسیون در داخل کشور را قیمت بالای تجهیزات و نبود Platform منعطف جهت نصب و کاربری در تمام محیط‌ها دانست.
مهندس طاهری با اشاره به قیمت مناسب و انعطاف‌پذیری محصولات سیستم Eternet، ادامه داد: تجهیزات این سیستم می‌تواند بخش قابل توجهی از بازار داخلی را به خود اختصاص دهد و با توجه به قیمت‌گذاری بسته محصولات معادل ۱۰۰ میلیون ریال برای هر واحد مسکونی فروشی معادل ۱۰۰ میلیارد ریال را در ۲ سال آینده می‌توان انتظار داشت.
وی گفت: بر اساس گزارش تحقیقات جدیدی که موسسه "مارکتس اند مارکتس" منتشر کرده، ارزش بازار ابزارهای کنترلی و اتوماسیون خانگی، شامل کنترل روشنایی، امنیتی، دسترسی، سیستم‌های تهویه، وسایل تفریحی و محیط خارجی، پروتکل‌های ارتباطاتی، توزیع داده‌ها و استانداردها، در سال ۲۰۱۲، به میزان ۱۹،۱۵ میلیارد دلار بوده و انتظار می‌رود که با رشد مرکب سالیانه‌ای برابر با ۱۷ درصد، در سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ به میزان ۴۸،۰۲ میلیارد دلار برسد.
 
بر اساس اعلام روابط عمومی صحا، وی گفت: سیستم اتوماسیون بازار اصلی و هدف خود را کشورهای آسیایی، اروپایی و خاورمیانه قرار داده و با توجه به نیازها و کمبودهای این حوزه، مخصوصاً تجهیزات و سیستم‌های چند کاربره اتوماسیون، مناسب فضاهای ذکر شده است.

همچنین مطالعه کنید:

زنگ خطر گرانی دوباره مرغ

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، به هر ترتیب نباید از بی تدبیری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *