صفحه اصلی / اعتبار بین المللی شرکت ملی صنایع مس ایران در پسابرجام بازیابی شد

اعتبار بین المللی شرکت ملی صنایع مس ایران در پسابرجام بازیابی شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا احمد مرادعلیزاده عصر چهارشنبه در محل مجتمع مس سرچشمه با اشاره به آغاز توسعه همه جانبه شرکت ملی صنایع مس ایران در دولت تدبیر و امید افزود: با روندی که طی چهار سال اخیر در این مجموعه نهادینه شد، توفیقات زیادی به دست آمد در غیر اینصورت شرکت ملی صنایع مس با مشکلات عدیده ای مواجه می شد. 
وی با بیان اینکه کاهش مصرف انرژی به طور عام در دستور کار قرار گرفت خاطرنشان کرد: کارکنان شرکت مس در همه حوزه های کاری نسبت به مباحث توسعه ای حساسیت زیادی دارند که بتوانند تا جایی که امکان دارد این مجموعه را مقرون به صرفه تر کنند و با این رویکرد، قیمت تمام شده مس از چهار هزار و ۹۰۰ دلار به سه هزار و ۵۰۰ دلار کاهش پیدا کرد. 
وی با اشاره به روند رو به رشد شرکت ملی صنایع مس ایران اضافه کرد: طرح های توسعه ای متعددی را در دستور کار داریم که برای اتمام آنها به ۱۴ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز است. 
وی اظهار کرد: امروز به ازای هر نفر در مجموعه مس ۱۴ تن و ۵۰۰ کیلوگرم مس تولید می شود در حالی که سال ۹۲ تنها ۹ هزار و ۷۰۰ کیلوگرم مس تولید می شد. 
مرادعلیزاده عنوان کرد: طی چند سال اخیر بیش از سه هزار میلیارد تومان در بخش های ذوب، پالایشگاه و زیر ساخت های فنی مجموعه مس هزینه شده است . 
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به مسیر رو به رشد توسعه معادن کشور پس از برجام خاطرنشان کرد: متاسفانه سال های زیادی در حوزه اکتشاف، ضعیف عمل می کردیم اما با تدابیر دولت و نتایج مثبت مذاکرات توانستیم از ظرفیت شرکت های معتبر بین المللی برای توسعه امور اکتشافی استفاده کنیم و همچنین توانستیم از دانش فنی کشورهای دیگر بهره مند شویم. 
وی بیان کرد: با تلاش و اراده ای که در این مجموعه به وجود آمده، تا پایان سال ۹۸ به تولید ۴۰۰ هزار تن مس دست خواهیم یافت و این میزان برداشت در همین پهنه های موجود تا ۳۰ سال آینده ادامه خواهد داشت. 
وی در زمینه گردش مالی شرکت مس نیز گفت: در گذشته به واسطه وجود تحریم ها و کاهش قیمت مس، درآمد آنچنانی حاصل نمی شد و همان مقدار هم به محض ورود به حساب، بابت حقوق پرسنل و هزینه های دیگر برداشت می شد اما امروز درآمد شرکت بیشتر از گذشته شده و مطمئنا گردش مالی حاصل از این درآمد در استان کرمان خواهد بود. 
وی همچنین به پرداخت ۱۲۰ میلیارد تومان حقوق دولتی شرکت مس اشاره و عنوان کرد: برای مشکلات ناشی از آلایندگی، سالانه ۴۵ میلیارد تومان پرداخت می شود اما با تدابیری که طی سه سال اخیر در زمینه کنترل آلودگی اتخاذ شده تا ۲ سال آینده به صنعت سبز نمونه کشور تبدیل خواهیم شد. 
در این دیدار مدیر منطقه مس کرمان هم با تشریح اقدامات و فعالیتهای انجام شده در مس سرچشمه ،خاتون آباد و شهر بابک افزود: هم اکنون بیش از ۱۵هزار نفر بطور مستقیم در این مجتمع مشغول بکار هستند. 
محمد حسنی افزود: در حوزه زیست محیطی و مسئولیت های اجتماعی نیز این مجتمع اقدامات خوبی را به سرانجام رسانده است . 
در این دیدار که به دعوت مجتمع مس سرچشمه برگزار شده بود، رئیس و کارکنان خبرگزاری جمهوری اسلامی استان کرمان از بخش های مختلف معدن و کارخانه های تولید مس سرچشمه بازدید کردند و علیرضا فصیحی پور پاریزی از کارمندان با سابقه این مجتمع، بخش های مختلف و چگونگی فعالیت آنها را برای خبرنگاران تشریح کرد. 
سالانه حدود ۶۳ میلیون تن مواد معدنی در استان کرمان استخراج می شود که ۲۱ درصد استخراج کل کشور را در بر می گیرد و همچنین ۴۲ نوع ماده معدنی از ۳۸۰ معدن این استان استخراج می شود که مس، سنگ آهن، زغال سنگ ،کرومیت و تیتانیوم از جمله مواد معدنی شاخص این استان است. 

همچنین مطالعه کنید:

تخفیف‌ بیمه شخص ثالث، قابل انتقال به خودروی دیگر است

به گزارش کسب و کار به نقل از بیمه مرکزی، بر اساس مصوبه هیئت وزیران، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *