صفحه اصلی / روادید هیات عربستانی برای بازدید از اماکن دیپلماتیک یک ماه قبل صادر شده است

روادید هیات عربستانی برای بازدید از اماکن دیپلماتیک یک ماه قبل صادر شده است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا،  «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه روز سه شنبه در پاسخ به ادعای وزارت خارجه عربستان در مورد عدم اجازه ورود به هیات سعودی جهت بازید از اماکن دیپلماتیک آن کشور  گفت: این سخنان مغلوط و غیر واقعی است؛ به نظر می رسد احتمالا این اظهارات بدون هماهنگی با مقامات ذیربط و آگاه در وزارت خارجه عربستان صورت پذیرفته است.
سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: توافق انجام شده در این خصوص دو طرفه و به صورت متقابل بوده و پس از پذیرش اصل عمل متقابل توسط وزارت خارجه سعودی، روادید هیات مذکور حدود یک ماه قبل توسط طر ف ایرانی صادر گردید. 
وی همچنین تصریح کرد: مجوز پرواز اختصاصی هیات مذکور در کوتاهترین زمان صادر و قرار بود این هیات روز یکشنبه هشتم مرداد ماه وارد تهران شود اما خود آنها در خواست کردند برای کسب آمادگی لازم ، سفر به تعویق بیافتد. 
قاسمی همچنین افزود: به نظر می رسد طرف سعودی پس از مشاهده حسن نیت وسرعت اقدامات طرف ایرانی غافلگیر شده و طبق معمول شروع به بهانه گیری و فرافکنی نموده است که با وجود مستندات صدور ویزا و مجوز پرواز ، جایی برای بهانه جویی و توجیه تعلل طرف سعودی باقی نمی ماند. 
یک مسئول وزارت خارجه عربستان مدعی شد که با گذشت بیش از یک سال و نیم از قضیه حمله به سفارت عربستان در تهران مقامات ایرانی نگذاشتند که روند تحقیق درباره این مساله و مساله کنسولگری ما در مشهد تکمیل شود و ایران در سایه این قطع روابط تلاش کرد تا امتیازات دیپلماتیک در داخل عربستان به دست آورد.

همچنین مطالعه کنید:

بازارها در فاز احتیاط

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، بازار سهام در حالت نزولی قرار …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *