صفحه اصلی / نخستین پارک فناوری اطلاعات کشور هفته آینده افتتاح می‌شود

نخستین پارک فناوری اطلاعات کشور هفته آینده افتتاح می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر،  امیرحسین دوایی با بیان اینکه پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات در اتوبان تهران- کرج واقع شده است گفت: روز یکشنبه هفته آینده رونمایی اولیه از این مکان با حضور دکتر واعظی وزیر ارتباطات و دکتر فرهادی وزیر علوم انجام می شود.
معاون نوآوری و فن آوری وزیر ارتباطات اظهار کرد: نخستین گروه پذیرش شده برای استقرار در این پارک علمی انتخاب شده اند و قرار است با استقرار در پارک «فاوا» حمایت جدی از آنها صورت گیرد.
وی با بیان اینکه مجوز احداث پارک «فاوا» از وزارت علوم اخذ شده است اضافه کرد: هم اکنون زیر ساخت های اولیه راه اندازی این پارک آماده شده و ظرفیتی بالغ بر ۲۴۰ متر به شرکت های متقاضی استقرار در این پارک اختصاص یافته است.
دوایی با اشاره به اینکه پارک «فاوا» در اتوبان کرج جنب انیستیتو پاستور راه اندازی شده است ادامه داد: در این مرحله فرآیند پذیرش شرکت های متقاضی برای حضور در این پارک فناوری از طریق مجوز پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار شده است اما به زودی برای مابقی تقاضاها، نحوه پذیرش اعلام خواهد شد.
به گفته وی هم اکنون استقرار ۱۰ درصد کل ظرفیت پذیرش شرکت های فناوری در این پارک انجام شده است و امیدواریم تا یک سال و نیم آینده بالغ بر ۲۰۰ شرکت حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در این پارک فناوری مستقر شود و مورد حمایت دولت قرار گیرند.

همچنین مطالعه کنید:

کام تلخ صادرکنندگان عسل

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، اما این صنعت در سالهای اخیر بخصوص …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *