صفحه اصلی / تک‌نرخی شدن ارز، پیش‌شرط ورود سرمایه‌گذاران خارجی

تک‌نرخی شدن ارز، پیش‌شرط ورود سرمایه‌گذاران خارجی

 
 
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایبنا ، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران با تأکید بر اینکه، یکی از مهم‌ترین عوامل ورود سرمایه‌گذار خارجی به کشور، ثبات اقتصاد است، گفت: تک‌نرخی شدن ارز ازجمله عوامل مهم و تأثیرگذار برای جذب سرمایه‌گذار خارجی است.
مسعود خوانساری با اشاره به اهمیت تک‌نرخی شدن ارز، افزود: یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌ها در اقتصاد کشور، حرکت نرخ ارز به سمت واقعی شدن و تک‌نرخی شدن است.
وی با بیان اینکه،  دولت یازدهم از ابتدای فعالیت تمام تلاش خود را برای تک‌نرخی شدن نرخ ارز به کار گرفت اما متأسفانه به دلایل متفاوتی تاکنون این اقدام انجام نشده است،  اظهار داشت: واقعی شدن نرخ ارز به این معنی است که فعالان اقتصادی بتوانند محصولات خود را به بازارهای صادراتی با قیمت واقعی صادر کنند.
خوانساری افزود: اگر قیمت ارز کمتر از حد معمول باشد، باید به کالای خارجی یارانه پرداخت شود اما اگر قیمت ارز واقعی باشد، این امر باعث رشد اقتصادی کشور  می‌شود که نتیجه آن رونق تولید و افزایش اشتغال خواهد بود.
این فعال اقتصادی با تأکید بر اینکه واقعی و تک‌نرخی شدن ارز باعث تقویت بنیه اقتصادی کشور خواهد شد، گفت: همچنین واقعی بودن نرخ ارز با تأثیری که بر بازارهای مالی در کشور و ثبات اقتصادی دارد، باعث می‌شود تا سرمایه‌گذاران بتوانند پیش‌بینی  دقیقی از اقتصاد و آینده کشور داشته باشند.
رئیس اتاق تهران در پایان گفت: به همین دلیل برای تسهیل سرمایه‌گذاری خارجی در کشور و ورود هرچه سریع‌تر منابع مالی خارجی، باید در کمترین زمان شاهد تک‌نرخی شدن ارز در کشور باشیم.

همچنین مطالعه کنید:

تهدید اشتغال۱۲۰ هزار نفر در صنایع لبنی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، دبیر انجمن صنایع لبنی ایران در ادامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *