صفحه اصلی / کاهش ۱۹ درصدی تلفات عابرین و موتورسواران در استان گیلان

کاهش ۱۹ درصدی تلفات عابرین و موتورسواران در استان گیلان

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان، محمدرضا نازک‌کار مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان در نشست کمیته ایمنی و ترافیک اداره کل ضمن اشاره به تأثیر برگزاری آموزش‌های عمومی صورت گرفته در زمینه عابرین و موتورسواران در سطح استان در کاهش بروز حوادث در این گروه از کاربران جاده‌ها گفت: مطابق بررسی‌های کارشناسی صورت پذیرفته آمار حوادث عابرین و موتورسواران از تعداد ۳۴۶ کشته در سال ۱۳۹۴ به تعداد ۲۸۱ کشته در سال ۱۳۹۵ رسیده که علی‌رغم کاهش ۱۹ درصدی آمار مذکور ولی همچنان بر این باوریم که این آمار هم خوشایند نبوده و زیبنده مردم فهیم و فرهیختهٔ استان گیلان نیست.
وی افزود: با اجرای ده مرحله از طرح ارتقای ایمنی عابرین و موتورسواران بیش از ۱۳ هزار کلاه ایمنی در بین موتورسواران استان گیلان توزیع شد.
این مقام مسئول سپس گفت: از سال ۱۳۸۹ که شاهد اجرای نخستین مرحلهٔ آموزش موتورسواران از سوی این اداره کل بودیم تاکنون بیش از ۷۵۰ روستای استان گیلان تحت پوشش قرار گرفتند.
وی بیان کرد: علاوه بر آموزش‌های برگزار شده و اهدای کلاه ایمنی به موتورسواران هزاران عدد اقلام کمک‌آموزشی نیز طی این مدت بین خانواده‌های حاضر در این برنامه‌ها توزیع شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گیلان در بخشی از سخنان خود با تأکید بر این نکته که آسیب وارده به سر حین تصادفات رانندگی غیرقابل‌جبران است از موتورسواران خواست ضمن رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی همواره از کلاه ایمنی استفاده نمایند.
وی تأکید کرد: اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گیلان در صورت تأمین اعتبارات لازم با تمام توان استمرار برگزاری این دوره‌ها در سطح استان را مدنظر قرار داده است.

همچنین مطالعه کنید:

رضا الفت نسب

سبقت تورم از کرایه تاکسی های اینترنتی

یادداشت –  المان های گوناگونی همچون «تجمع مسافر»، «تجمع راننده»، «طول مسیر» و «ترافیک» باعث …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *