صفحه اصلی / ٣٠٠هکتار زمین به شهرک صنعتی کاسپین یک اختصاص داده می شود

٣٠٠هکتار زمین به شهرک صنعتی کاسپین یک اختصاص داده می شود

با توجه به درخواست متقاضیان سرمایه گذاری در استان قزوین،٣٠٠ هکتار زمین بزودی به شهرک صنعتی کاسپین یک اختصاص داده می شود.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین ،علی یزدانی بعدازظهر سه شنبه در نشست با جمعی از صنعتگران فعال در مرکز فناوری و کسب و کار شهرک صنعتی کاسپین یک در شهرستان ابیک قزوین افزود: در همین خصوص تفاهم نامه اولیه  امضاء شده و به تصویب  هیات عامل  سازمان تامین اجتماعی رسیده است.
وی با اشاره به تلاش های دولت برای حل مشکلات و موانع تولید،گفت:اگر خواهان پیاده سازی سیاست های اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال پایدار در کشور هستیم باید مشکلات بخش تولید بویژه در حوزه مالیات، بیمه و تسهیلات را مرتفع کنیم که البته دولت این موضوع را در دستور کار خود قرار داده است.
وی با اشاره به نرخ بالای سود تسهیلات بانکی، گفت: باید تلاش کنیم تا نرخ سود تسهیلات متناسب با کاهش نرخ تورم کم شود تا صنعتگران با دغدغه کمتری به تولید بپردازند.
وی در ادامه گفت: در حوزه  مالیات در دولت و مجلس  طرح ها و  لایحه هایی در دستور کار است تا مشکلات بخش تولید در رابطه با مسائل مالیاتی حل شود.
یزدانی با بیان اینکه براساس قانون، خوداظهاری صنعتگران ملاک تعیین مقدار مالیات است و باید متصدیان مالیاتی ارقام اعلام شده را بپذیرند مگر انکه بتوانند خلاف انرا به اثبات برسانند. 
معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت با بیان اینکه در سالهای اخیر بخش زیادی از مشکلات صنعت مرتغع شده است،خاطرنشان کرد: خوشبختانه با تلاش های دولت تدبیر و امید کشور در ریل توسعه قرار دارد و شاهد رونق تولید و صنعت در میهن خود هستیم.
وی همچنین از امکان استقرار پایانه های گمرکی در شهرک های صنعتی مستعد خبر داد و گفت: در این زمینه تفاهم نامه ای بین سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی با گمرک کشور به امضاء خواهد  رسید.
وی در ادامه با ابراز خرسن ی از وجود پویایی و تحرک در ساخت و ساز در شهرک های صنعتی کاسپین یک و ٢،گفت: استقبال سرمایه گذاران برای فعالیت در این ٢شهرک بالا و قابل توجه است.
وی در ادامه از تداوم بازدید از شهرک ها و نواحی صنعتی خبر داد و گفت:در هشت ماه گذشته با هدف حل مسایل و مشکلات صنعتگران از ٣٨٠شهرک و ناحیه صنعتی بازدید کرده ایم.
در این نشست همچنین جمعی از صنعتگران حاضر به بیان دغدغه ها، مسایل و مشکلات خود پرداختند.
مشکلات مالیاتی، بانکی و گمرکی و وجود قوانین و مقررات دست و پاگیر و مزاحم تولید و فقدان هدف مناسب برای توسعه صنعت و استفاده نکردن مناسب از نیروهای انسانی متخصص از جمله موضوع های مطرح شده توسط صنعتگران در این نشست بود.
شهرک صنعتی کاسپین دارای ١٩٢واحد تولیدی بهره بردار با ١٣هزار و ٧٠٠اشتغال در شهرستان ابیک و جنب بزرگراه قزوین-کرج قرار دارد.
 

همچنین مطالعه کنید:

دولت امسال گندم وارد می کند

شایلی قرائی آخرین وضعیت گندمکاران در رابطه با نارضایتی از نرخ خرید تضمینی گندم تصمیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *