صفحه اصلی / بندر چابهار نقش مهمی در صادرات محصولات پتروشیمی و فولاد دارد

بندر چابهار نقش مهمی در صادرات محصولات پتروشیمی و فولاد دارد

محور شرق نقش مهمی در صادرات محصولات پتروشیمی وفولاد دارد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، بهروز آقایی اظهار داشت: چابهار بهترین موقعیت برای اتصال کشورهای منطقه به یکدیگر را دارد و می تواند سبب آبادانی ایران اسلامی شود.
وی بیان کرد: بندر شهید بهشتی چابهار پس از توسعه، نصب تجهیزات و تکمیل زیرساخت ها نقش مهمی در تجارت، حمل و نقل دریایی و صادرات میلیون ها تن محصولات پتروشیمی و انواع کالا را خواهد داشت.
وی با بیان اینکه توجه به صنعت دریا محوری سبب پیشرفت کشور خواهد شد، خاطرنشان کرد: حمل و نقل دریایی صرفه اقتصادی زیادی دارد و کشورهای دنیا به بهترین شکل از آن بهره می برند.
وی گفت: ۲۰ هکتار زمین برای ساخت انبار به منظور صادرات محصولات پتروشیمی اختصاص پیدا کرده است تا بتوان نقش مهمی در صادرات این محصول از بندر چابهار ایفا کرد.
مدیرکل بنادر و دریانوری سیستان و بلوچستان بیان کرد: چابهار به دلیل اتصال به آب های اقیانوسی از نظر بانکرینگ (عملیات سوخت ‌رسانی به کشتی‌ ‌ها) در اولویت قرار دارد تا بتواند خدمات لازم دریایی به کشتی ها را انجام دهد.
آقایی ادامه داد: بندر چابهار به دلیل موقعیت استراتژیک می تواند نقش عمده ای برای کاهش هزینه های سوخت رسانی به کشتی ها را داشته باشد.
وی افزود: کشتی های اقیانوس پیما و بزرگ پاناماکس قابلیت پهلوگیری و جابجایی انواع کالا، محصولات تولیدی فولاد، پتروشیمی و معادن را در منطقه آزاد چابهار دارند.

همچنین مطالعه کنید:

رمزارزها می توانند زیستگاه مناسبی برای پولشویی و قاچاق باشند

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، سید علیرضا آل داود ادامه داد: بسیاری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *