صفحه اصلی / سختی ترخیص و حقوق گمرکی بالا، مشکل صادرات فرش ایران به روسیه است

سختی ترخیص و حقوق گمرکی بالا، مشکل صادرات فرش ایران به روسیه است

در این دیدار مشکلات ترخیص موقت فرش دستباف برای حضور در نمایشگاه ها و حقوق گمرکی بالا از موانعی عنوان شد که باعث استقبال کم تولیدکنندگان و بازرگانان برای حضور در بازار روسیه می شود.
«ولادیمیر اوبیدنوف» رییس اتاق مشترک ایران و روسیه گفت: مسائل مربوط به ورود موقت فرش دستباف ایران به روسیه با رایزنی، بحث های کارشناسی و ارایه راهکارهای اجرایی قابل حل است.
وی ابراز امیدواری کرد اوایل ماه اکتبر یا دسامبر 2017 بتوان نخستین نمایشگاه فرش دستباف ایران را در روسیه برگزار کرد.
در این جلسه که «لوگانسکی» نماینده بازرگانی روسیه در ایران و «کالامویتسوا» دستیار شورای تجاری ایران و روسیه، نیز حضور داشتند پس از تبادل نظر و ارایه راهکارهای پیشنهادی 2 طرف، مقرر شد تا یافتن راه حل بهینه این مذاکرات ادامه یابد.
در این راستا مقرر شد دستیار رییس اتاق مشترک ایران و روسیه به همراه نماینده مرکز ملی فرش ایران پیگیر ارایه راهکارهای اجرایی برای مرتفع شدن موانع شوند.
رییس مرکز ملی فرش ایران با «آندری لوگانسکی» نماینده بازرگانی روسیه در ایران و «رستم مرادف» معاون بخش اقتصادی نمایندگی بازرگانی روسیه در ایران، نیز دیدارهای جداگانه ای داشت. 
ایران در دهه های گذشته به طور متوسط سالانه 500 میلیون دلار صادرات فرش دستباف داشت اما در 10 سال گذشته شاهد افت در ین زمینه بودیم و متوسط 500 میلیون دلاری 2 دهه گذشته به متوسط سالیانه 300 میلیون دلار کاهش یافته است.
موضوع کاهش صادرات به سال های قبل از 1394 بر می گردد و در پایان این سال با اجرای توافق هسته ای برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) روند تغییر کرد.
صادرات کل فرش دستباف در 11 ماهه پارسال در همسنجی با مدت زمان مشابه سال 1394 بیش از 16 درصد رشد وزنی و 27 درصد رشد ارزشی نشان داد.

همچنین مطالعه کنید:

معاون برنامه ریزی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور منصوب شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *