صفحه اصلی / بازار مسکن ظرفیت افزایش اجاره بها را ندارد

بازار مسکن ظرفیت افزایش اجاره بها را ندارد

 را در قیمت اجاره بها رعایت کنند. تصویر بازار مسکن ظرفیت افزایش اجاره بها را ندارد
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از صدا و سیما، حسام عقبایی  با بیان اینکه نیمه دوم فروردین معاملات مسکن رشد نسبی داشته است، گفت: با توجه به برنامه‌های دولت مبنی بر ساخت مسکن اجتماعی و ارائه تسهیلات خرید خانه رونق بازار مسکن تا پایان تابستان قابل رصد خواهد بود.
 وی تاکید کرد: با اصلاح سیاست‌های پولی و بانکی، سپرده‌ها از بانک‌ها خارج و به سمت تولید بیایند و انگیزه دریافت تسهیلات برای خرید مسکن افزایش یابد.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک تصریح کرد: بازار مسکن نسبت به بازارهای ارز و طلا بسیار مقاوم است و در نیمه دوم سال شاهد رشد معاملات خواهیم بود.
عقبایی با اشاره به اینکه قیمت مسکن ظرفیت افزایش اجاره بها را ندارد، ادامه داد: در برخی از مناطق و بافت‌های کشور توازن بین عرضه و تقاضا وجود ندارد و موجران در جهت افزایش اجاره اقدام می‌کنند.
وی تصریح کرد: با در نظر گرفتن شاخص‌ها و افزایش قیمت سایر اقلام بین ۷ تا ۱۰ درصد افزایش اجاره بها عقلانی است.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک افزود: با توجه به اینکه نقدینگی از موجبات تورم است توازن بین تولید وجود ندارد بطوریکه در سال ۹۴ صدور پروانه‌های ساختمانی ۴۷ درصد، ۳ ماه اول سال ۹۵، ۱۷/ ۶ درصد کاهش داشتیم که این کاهش باعث نگرانی از جهش یکباره قیمت مسکن خواهد بود.
عقبایی با بیان اینکه ظرفیت افزایش قیمت مسکن در سال ۹۶ وجود ندارد افزود: ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد خانه خالی در کشور و ۶۵۰ هزار واحد خانه خالی در استان تهران وجود دارد که بیشتر آن‌ها در حاشیه شهر، مسکن مهر و داخل شهر خانه‌های لوکس و مدرن و شمال شهر هستند.
وی ادامه داد: طبقات متوسط توانایی خرید خانه‌های لوکس را ندارند و تولید مسکن در کشور کمتر از ۳۰۰ هزار واحد است.
رئیس اتحادیه املاک تاکید کرد: در اردیبهشت ۹۶ در مجموع معاملات مسکن در سطح کشور ۵۳ هزار و ۴۵۹ قرارداد خرید و فروش و ۶۱ هزار و ۷۵۰ قرارداد اجاره منعقد شد و در تهران نیز معاملات در اردیبهشت ۱۸ هزار و ۱۶۹ قرارداد خرید و فروش و ۱۶ هزار و ۶۶۹ قرارداد اجاره انجام شده است.

همچنین مطالعه کنید:

دولت امسال گندم وارد می کند

شایلی قرائی آخرین وضعیت گندمکاران در رابطه با نارضایتی از نرخ خرید تضمینی گندم تصمیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *