صفحه اصلی / مرکز تجاری‌سازی نوآوری در دانشگاه شیراز راه‌اندازی شد

مرکز تجاری‌سازی نوآوری در دانشگاه شیراز راه‌اندازی شد

 و اساتید و اقدام برای تجاری‌سازی آن‌ها راه‌اندازی شده است.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، به همت بنیاد نخبگان استان فارس و با همکاری دانشگاه شیراز، پارک علم و فناوری استان فارس، سازمان صنعت معدن و تجارت، اتاق بازرگانی و سایر مراکز فعال در توسعه اقتصاد دانش‌بنیان استان فارس، «مرکز خدمات مالکیت فکری و تجاری‌سازی نوآوری دانشگاه شیراز» افتتاح شد.
 این مرکز ازجمله زیرساخت‌های مهم در توسعه اقتصاد دانش‌بنیان است که با حمایت بنیاد نخبگان استان فارس و توسط بخش خصوصی شکل‌گرفته است که خدماتی ازجمله طراحی و نمونه‌سازی اختراعات، خدمات ثبت داخلی و بین‌المللی اختراع، طرح صنعتی و علائم تجاری (برند)، پیاده‌سازی تکنیک‌های تجاری‌سازی برای تولید ثروت از نوآوری‌ها و اختراعات، انجام خدمات تحلیل پتنت، رصد فناوری و درنهایت تبادل تکنولوژی را به متقاضیان ارائه می‌کند.
رئیس بنیاد نخبگان استان فارس دراین‌باره گفت: این دفتر با هدف ثبت و صیانت از پایان‌نامه‌ها، مقالات علمی و ایده‌های دانشجویان و اساتید و اقدام برای تجاری‌سازی آن‌ها راه‌اندازی شده است.
حبیب شریف افزود: با راه‌اندازی این مرکز علاوه بر جلوگیری از سوءاستفاده از مقالات علمی، پایان‌نامه‌ها و ایده‌های دانشجویان به‌وسیله ارتباطی که با صنعت به وجود خواهد آمد نسبت به تجاری‌سازی طرح‌ها اقدام می‌شود و از این طرح‌ها و پایان‌نامه‌ها در راستای رشد و توسعه استان و کشور استفاده می‌شود.
وی بیان کرد: ایجاد مراکزی همچون این مرکز در راستای پیاده‌سازی طرح زیست‌بوم کارآفرینی استان فارس است و قبل از این، شتاب‌دهنده‌های کسب‌وکار و همچنین مراکز نوآوری دیگری در دو دانشگاه مادر استان فارس طراحی و پیاده‌سازی شدند.
شریف بیان کرد: امید داریم با شکل‌گیری زیرساخت‌های حمایتی در بخش‌های دولتی و خصوصی در حوزه‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر، حقوق مالکیت فکری، مراکز فرهنگ‌ساز و توسعه‌دهنده منابع انسانی خلاق و نوآور، شتاب‌دهنده‌های کسب‌وکار، مراکز تخصصی نوآوری و غیره در استان شاهد شکل‌گیری زیست‌بوم (اکوسیستم) کارآفرینی و اقتصادی مبتنی بر دانش (دانش‌بنیان) در استان و منطقه جنوب کشور باشیم.

همچنین مطالعه کنید:

شماره ۱۷۶۰ روزنامه کسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *