صفحه اصلی / موانع تولید مسکن برطرف نشده است

موانع تولید مسکن برطرف نشده است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، فرشید پورحاجت افزود: یک ابزار مالی قوی برای حوزه مسکن و تقویت تقاضا طی 4 سال اخیر دیده نشده است.
وی با تاکید بر اینکه مشکل کنونی مسکن در کشور عدم تقویت طرف تقاضاست، تصریح کرد: دولت باید با ابزارهای مالی تقاضا را تقویت کند در این راستا باید تسهیلات بانکی مناسب برای ورود مردم به بازار مسکن در اختیار متقاضیان قرار گیرد.
وی ادامه داد: باید با یک نرخ مناسب تسهیلات مناسب اقشار مختلف جامعه را پرداخت کنیم که معتقدم با شرایط کنونی سیستم بانکی کشور تحقق این امر دشوار است.
دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان به حوزه ساخت و ساز اشاره کرد و افزود: در حوزه تولید هنوز برخی از موانع تولید رفع نشده و بایستی خیلی سریع این مسائل مورد بررسی قرار گرفته و حل شود.
پورحاجت با اشاره به ضرورت بررسی قانون پیش‌فروش ساختمان و رفع موانع این قانون گفت: سیستم بانکی نیز باید نسبت به رفتاری که در حوزه تولید مسکن دارد، تجدیدنظر کند.
وی پیش‌تر نیز با بیان این که بازار مسکن انتظارات را برآورده نکرد گفته بود: تقاضای موثر در بازار مسکن وجود دارد، اما مردم به دلیل کمبود نقدینگی نتوانسته‌اند وارد حوزه خرید مسکن شوند.
پورحاجت در خصوص تاثیرگذاری افزایش وام خرید بر بازار مسکن، اظهار کرد: مهم‌ترین مسئله در خصوص افزایش سقف تسهیلات مسکن، نرخ سود آن است، در واقع این نرخ تعیین‌کننده تاثیرگذاری وام بر بازار مسکن است.

همچنین مطالعه کنید:

گرانی چندباره لبنیات

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، درحالی که نرخ فرآورده های لبنی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *