چهارشنبه , ۲۰ فروردین ۱۳۹۹
صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
نقش اساسی بانک مسکن در افزایش سیاست های تسهیل خرید خانه

نقش اساسی بانک مسکن در افزایش سیاست های تسهیل خرید خانه

که در این زمینه انتظار داریم بانک مسکن اهتمام ویژه برای کاهش سود سایر تسهیلات مسکن داشته باشد. 

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی بانک مسکن,  سید هادی بهادری در گفتگو با با اشاره به عملکرد مثبت بانک مسکن در چهارساله دولت یازدهم به تغییر اساسنامه بانک مسکن به بانک توسعه‌ای – تخصصی اشاره کرد و گفت: یکی از الزامات توسعه‌ای شدن یک بانک تجاری، ارائه خدمات به بخشی از فعالیت های اقتصادی کشور است که این موضوع در نظام بانکی کشور کمتر دیده می شده و اصولا بانک‌ها در این جهت حرکت نمی کنند اما بانک مسکن در این زمینه توانست پیش قدم باشد.
عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به اینکه تعدادی از بانک‌های کشور از جمله بانک مسکن با هدف توسعه یک بخش تاسیس شدند همیشه انتظار بود تا بخش قابل توجهی از تسهیلات و خدمات این بانک در بخش خدمات و تسهیلات پرداخت شود که در این زمینه برنامه‌ها و فعالیت‌های بانک مسکن نشان از این تغییر رویکرد در ۴ سال گذشته نسبت به سال های قبل از آن دارد.
این نماینده مردم در قوه مقننه با تاکید بر اینکه در چهار سال گذشته زیربنای تغییر ساختار بانک مسکن به یک بانک توسعه‌ای – تخصصی مسکن نهادینه شد گفت: اکنون که سیاست های دولت جدید نیز در تداوم سیاست های کلان است انتظار می رود در دوره دوازدهم بتوان آثار این تغییر ساختار را بیش از پیش احساس کرد.
بهادری اظهار امیدواری کرد تا با توسعه بازارهای تامین مالی بخش مسکن، امکان خرید مسکن برای آحاد ملت فراهم شود تا خانه دار شدن دیگر دغدغه هیچ یک از خانواده‌ها به ویژه زوج های جوان نباشد.
وی تنوع بخشی به تسهیلات خرید مسکن و انواع تسهیلات ساخت و ساز را از اقدامات مهم دیگر بانک در دولت یازدهم اعلام کرد و گفت: یکی از مزیت‌های این تسهیلات قدرت رقابت سود آن با سایر بانک‌ها است به طوریکه پس از ۲۵ سال نرخ سود تسهیلات خرید مسکن در کشور تک رقمی شد و این یک گام بزرگ برای کسانی که که پس انداز اندک داشتند بود.
عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پیش از تسهیلات جدید بانک مسکن برای تامین مسکن اقشار کم درآمد و میان درآمد، نرخ سود این تسهیلات با سایر تسهیلات نظام بانکی کشور برابری می‌کرد اما در دولت یازدهم در سود این تسهیلات بازنگری شد البته انتظار می رود نظام بانکی کشور هر گونه ارائه خدمات مالی مرتبط با بطن جامعه را تسهیل کنند.
وی افزود: امروز هر چند اقدامات بسیاری در زمینه حمایت از خرید مسکن انجام شده اما با توجه به انباشت نیاز مردم و تقاضا از سال های گذشته قطعا دولت باید به دنبال افزایش سیاست های تسهیل خرید خانه باشد که بانک مسکن نقش اساسی در این حوزه دارد.
بهادری گفت: هر چند نرخ سود تسهیلات صندوق تسهیلات مسکن یکم تک رقمی و ۹.۵ درصد است اما یکی از درخواست های خانواده ها و جوانان در مراجعه به نمایندگان مجلس کاهش نرخ سود تسهیلات است که در این زمینه انتظار داریم بانک مسکن اهتمام ویژه برای کاهش سود سایر تسهیلات مسکن داشته باشد.
وی ادامه داد: امروز ازدواج بسیاری از جوانان به تامین مسکن گره خورده است؛ امیدواریم در دولت دوازدهم سیاست‌های بهبود اقتصادی با تمرکز بر جمعیت غالب کشور به عنوان اصل در دستور کار قرار گیرد.

همچنین مطالعه کنید:

کاهش پروازهای داخلی تا بیش از ۹۰ درصد

  به گزارش کسب و کار نیوز در پی شیوع ویروس کرونا در کشور و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *