صفحه اصلی / حجم و ارزش معاملات بازار فرابورس ایران افزایش یافت

حجم و ارزش معاملات بازار فرابورس ایران افزایش یافت

 
 که نشانگر افزایش حجم و ارزش معاملات نسبت به چهارشنبه هفته گذشته بود.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی فرابورس ایران، در جریان معاملات امروز شنبه ششم خردادماه شاخص کل افت 3.4 واحدی را تجربه کرد که ناشی از تاثیر منفی از جانب نمادهای میدکو، بمپنا و ارفع تا سقف حداکثر 1.3 واحد بود. در مقابل تاثیر مثبت بر آیفکس از جانب نمادهای «شاوان» و «چکاپا» مانع از ریزش بیشتر این نماگر بازار شد. به این ترتیب آیفکس در پله 923 واحدی ایستاد. 
در مجموع بازارهای اول و دوم امروز شاهد دادوستد افزون بر 195 میلیون سهم به ارزش 459 میلیارد ریال بودیم، به ترتیب نمادهای «ذوب» و «چکاپا» بالاترین حجم و ارزش معاملات را در این بازار تجربه کردند. در «ذوب» که امروز پربیننده‌ترین نماد بازار نیز شناخته شد بیش از 36 میلیون سهم به ارزش بالغ بر 29 میلیارد ریال دست به دست شد.
همچنین نمادهای «بساما»، «زگلدشت» و «چکاپا» در حالی با بیشترین رشد قیمت تا نزدیکی 5 درصد روبه‌رو شدند که نمادهای «زنگان»، «ثتران» و «ثرود» بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.
از سوی دیگر نماد معاملاتی شرکت سیمان ممتازان کرمان پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام و تقسیم سود نقدی هر سهم، با محدودیت دامنه نوسان قیمت تا سقف 50 درصد بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت آهن و فولاد ارفع به منظور برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام در روز دوشنبه مورخ 08/03/1396 متوقف شد.
معاملات اوراق تسهیلات مسکن در تابلوی این اوراق نیز در حالی پایان یافت که 89 هزار و 500 ورقه تسه به ارزش 66 میلیارد ریال در این تابلو مورد معامله قرار گرفت. همچنین قیمت آن‌ها در دامنه 716 تا 743 هزار ریال دادوستد شد.
در عین معاملات بازار اوراق با درآمد ثابت نیز میزبان جابه جایی بیش از 621 میلیارد ریال اوراق بدهی قرار گرفت. اسناد خزانه اسلامی مرحله هفتم با معامله 148 میلیارد ریال در صدر این بازار به لحاظ ثبت بیشترین حجم و ارزش معاملات ایستاد.
 
 
 

همچنین مطالعه کنید:

Parkinson

پیوند بین پارکینسون و اختلال دو قطبی چیست؟

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شفقنا، اختلال دوقطبی (BD)، که افراد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *