صفحه اصلی / کلنگ‌زنی پروژه ایجاد بستر فیبر نوری در سایت صنعتی خرمشهر

کلنگ‌زنی پروژه ایجاد بستر فیبر نوری در سایت صنعتی خرمشهر

امروز چهارم خردادماه محمود واعظی با حضور در شهرک صنعتی خرمشهر، پروژه مطالعه، طراحی و ایجاد بستر مخابراتی سایت صنعتی خرمشهر را کلنگ‌زنی کرد.
مدت قرارداد این پروژه 12 ماه و مبلغ آن 48 میلیارد ریال است. دستگاه ناظر بر این طرح،  مدیریت  توسعه نواحی صنعتی و دستگاه اجرایی آن اداره مخابرات خوزستان است.
پروژه FTTH به ارائه رایگان خدمات فیبرنوری با آخرین تکنولوژی روز دنیا و ارائه اینترنت پرسرعت با کیفیت عالی و پهنای باند وسیع برای اولین بار در کشور اجرا می‌شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین با تاکید بر لزوم تقویت شرکت‌های تولیدکننده داخلی در حوزه فناوری اطلاعات، گفت: اگر مردم از تولیدات این شرکت‌ها رضایت داشته و این شرکت‌ها هم دارای بازار باشند، قطعاً به‌طور کامل و جدی از این شرکت‌ها حمایت می‌کنیم.
محمود واعظی امروز (پنج‌شنبه، 4 خردادماه) در حاشیه بازدید از کارخانه تولید گوشی تلفن همراه GLX در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در داخل کشور، کارخانجات و شرکت‌های مشابه کارخانه GLX وجود دارند که در حوزه تولید در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات فعالیت می‌کنند که باید تقویت شوند. در این زمینه هم ما و هم اپراتورهای تلفن همراه باید به این‌گونه کارخانه‌ها و شرکت‌ها کمک کنیم.
وی افزود: اگر مردم از تولیدات این شرکت‌ها رضایت داشته و این شرکت‌ها هم دارای بازار باشند، قطعاً به‌طور کامل و جدی از این شرکت‌ها حمایت می‌کنیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد: بازدید از کارخانه GLX در برنامه سفر من به خوزستان نبود، اما یکی از دلایلی که باعث شد از این کارخانه بازدید داشته باشم این بود که ببینیم چگونه می‌توانیم به کارخانه GLX و شرکت‌های مشابه آن کمک کنیم. این‌گونه شرکت‌ها می‌توانند تولیدات داخلی را افزایش دهند و از این طریق اشتغال‌زایی کنند.
واعظی بیان کرد: کارخانه GLX می‌تواند برای هزار نفر به صورت مستقیم اشتغال‌زایی کند. در حال حاضر در دنیا به‌طور مستمر نسل‌های جدید و کیفیت‌های بالاتری از گوشی‌های همراه به تولید می‌رسد. شرکت‌های تولیدکننده تلفن همراه در ایران باید کاری کنند که از نظر علمی و فنی بتوانند همگام با دنیا در این زمینه حرکت کنند.
وی در خصوص توان شرکت‌های داخلی تولیدکننده تلفن همراه در ایران، گفت: ما تنها یک گوشی تلفن همراه استفاده می‌کنیم، اما مهم مردم هستند و اگر مردم بدانند که تولیدات داخلی با کیفیت بالا و قیمت مناسب وجود دارد قطعاً از این تولیدات استفاده خواهند کرد.
با حضور واعظی از گوشی جدید کارخانه تولید تلفن همراه GLX در منطقه آزاد اروند رونمایی شد.
همچنین با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات چهار تفاهم‌نامه در حوزه ارتباطات و فناوری در آبادان به امضا رسید. 
ظهر امروز ( پنج‌شنبه، چهارم خرداد) تفاهم‌نامه سه‌جانبه ایجاد فیبر نوری در منطقه بریم آبادان میان شرکت مخابرات خوزستان، سازمان منطقه آزاد اروند و پالایشگاه آبادان و همچنین تفاهم‌نامه ایجاد دانشگاه علمی کاربردی مخابرات در منطقه آزاد میان سازمان منطقه آزاد اروند و شرکت مخابرات خوزستان و موسسه آموزشی آفتاب جنوب امضا شد.
همچنین با حضور وزیر ارتباطات، استاندار خوزستان و جمعی دیگر از مسئولان تفاهم‌نامه چهارجانبه هوشمندسازی مدارس بین معاونت پژوهشی دانشگاه شهید چمران اهواز، اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان ، شرکت مخابرات خوزستان و سازمان منطقه آزاد اروند و تفاهم‌نامه خانه‌های هوشمند و ارایه خدمات سلامت در بستر فیبر نوری میان دانشگاه شهید چمران اهواز، جمعیت هلال احمر خوزستان ، سازمان منطقه آزاد اروند و شرکت مخابرات خوزستان به امضا رسید.

همچنین مطالعه کنید:

نخبگان دانشگاهی جذب بنگاه ها می شوند

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز برات قبادیان اظهار کرد: با توجه به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *