صفحه اصلی / نوسازی خط ۲ ریلی بندر شهید رجایی پس از ۳۰ سال

نوسازی خط ۲ ریلی بندر شهید رجایی پس از ۳۰ سال

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، اله مراد عفیفی پور در آیین بهره‌برداری از پروژه نوسازی خط ۲ ریلی بندر شهید رجایی گفت: سالانه در بندر شهید رجایی بیش از ۸۰ میلیون تن کالا جابجا می‌شود که حمل بخشی از این کالاها از طریق خطوط ریلی انجام می‌شود. بر همین اساس و با توجه به تغییر استانداردهای حمل ریلی، فرسودگی ریل‌ها و گذشت بیش از سه دهه از عمر آن‌ها، نوسازی خطوط ضرورت داشت.
وی افزود: پروژه خط ریلی شماره ۲ به طول ۲ هزار و ۶۳۴ متر و شامل دو سوزن است که با استفاده از آن‌ها امکان تخلیه و بارگیری کالا از واگن به انبار و از کشتی به واگن وجود دارد.
به گفته عفیفی پور، این پروژه با اعتباری بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال طی مدت ۱۶ ماه به انجام رسید که بخش زیادی از آن به خرید و اجرای خط ریل اختصاص دارد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان طول مجموع شبکه ریلی داخلی بندر شهید رجایی را ۵۴ کیلومتر با احتساب ریل جرثقیل‌ها اعلام کرد و گفت: با گذشت ۳۰ سال از عمر این خطوط و همچنین به دلیل تغییر استانداردهای جابجایی کالا، خطوط ریلی داخل بندر طی دو سال آینده و طبق برنامه زمان‌بندی نوسازی می‌شود که پیامدهای مثبتی در زمینه ارتقاء ایمنی و بهره‌وری حمل و نقل را به دنبال دارد.

همچنین مطالعه کنید:

دولت امسال گندم وارد می کند

شایلی قرائی آخرین وضعیت گندمکاران در رابطه با نارضایتی از نرخ خرید تضمینی گندم تصمیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *