صفحه اصلی / همه می‌گفتند غیرممکن است بدون مربی در المپیک موفق شوم

همه می‌گفتند غیرممکن است بدون مربی در المپیک موفق شوم

نسخه جدید مجله فدراسیون جهانی وزنه برداری عکس صفحه اصلی خود را به کیانوش رستمی  و وزنه بردار تایلندی که به عنوان بهترین وزنه برداران مرد و زن سال 2016 انتخاب شدند، اختصاص داده است.  هم چنین در این مجله گفتگویی نیز با کیانوش رستمی انجام شده که در ادامه  گفتگو با قهرمان المپیک ریو را می خوانید:
-ما همیشه شما  را بر روی صحنه دیده ایم. لطفا به ما بیشتر در مورد پشت صحنه، خانواده خود و اولین گام  هایی که در ورزش برداشتید، بگویید؟
خانواده من در کرمانشاه زندگی می کند و پدرم پلیس بازنشسته  است. من با 4 خواهر  و 4 برادر یک خانواده بزرگ دارم که خودم کوچکترین فرزند خانواده ام. وقتی 10 ساله بودم، بردار من یک وزنه بردار و مربی خوبی بود، به من یاد داد که چطور از بدنم استفاده کنم. شهر ما بر روی دامنه  کوه قرار دارد  و از این رو بسیاری از زمان ها من از کوه  بالا و پایین می رفتم. ورزش را با ژیمناستیک و واترپلو شروع کردم و مدال هایی هم در آن به دست آوردم. اما بعدا جذب وزنه برداری شدم و در آن ماندم.
-آیا رویای مدال المپیک شما محقق شده است؟
اکنون من دو مدال المپیک دارم و یک هدف جدید را دنبال می کنم. می خواهم مدال طلا  را نه در سومین المپیک  بلکه در چهارمین المپیک خود به دست آورم. مردم خیلی من را حمایت می کنند. 125 هزار نفر صفحه اینستاگرام من را دنبال می کنند و یک میلیون و 820 هزار نفر هم از صفحه من بازدید می کنند.
-ما متوجه شدیم شما روش خاصی برای تمرین و مسابقه دارید؟
من این عادت را دارم که اطلاعات را از بقیه جمع آوری کرده واز آنها به نفع خودم استفاده کنم. می توان بگویم که همه چیز را در مورد وزنه برداری می دانم و  اطلاع دارم که چه چیزی برای من کارساز است. برای مثال من چهار مرتبه در روز مانند کاری که معمولا در تیم ایران انجام می شود، تمرین نمی کنم چرا که طاقت فرسا است. سعی می کنم تمرینات سبک تری داشته باشم و برای مثال ماکسیمم 220 کیلوگرم اسکات از پشت انجام می دهم. اما وقتی که در مسابقات هستم بر روی وزنه زدن تمرکز می کنم.
 من بدون مربی به المپیک ریو رفتم. همه به من می گفتند این غیر ممکن است که بدون مربی موفق شوم اما من این کار را انجام دادم. معمولا بدون مربی تمرین می کنم اما  دوستان خوبی دارم.
-در مورد قانون جدید چه چیز می دانید؟ وزن بدن کمتر دیگر امتیازی در مسابقه محسوب نمی شود.
این قانون خوب است  اما در عین حال شرایط بسیار  سخت شده است. درکل وزنه برداری سخت است بنابراین مسابقات هم باید سخت باشد.

همچنین مطالعه کنید:

دولت امسال گندم وارد می کند

شایلی قرائی آخرین وضعیت گندمکاران در رابطه با نارضایتی از نرخ خرید تضمینی گندم تصمیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *