صفحه اصلی / عزم جدی جهت شناسایی بافت تاریخی لار و انتقال آن به نسل آینده

عزم جدی جهت شناسایی بافت تاریخی لار و انتقال آن به نسل آینده

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی لارستان، دومین جلسه مشورتی و راهبردی طرح تفصیلی ویژه بافت تاریخی لار با حضور جمعی از مدیران شهری در سالن جلسات اداره کل راه و شهرسازی لارستان برگزار شد.
سلمان مهرابی گفت: در راستای تهیه طرح متناسب با بافت تاریخی، دومین جلسه مشورتی و راهبردی طرح تفصیلی ویژه بافت تاریخی لار به میزبانی اداره کل راه و شهرسازی لارستان و با حضور شهردار و رئیس شورای شهر لار، رئیس اداره میراث فرهنگی لار و مشاور طرح بافت ویژه بافت تاریخی لار و سایر کارشناسان ذیربط با هدف اخذ دیدگاه‌های مدیران و کارشناسان شهری در خصوص ویژگی‌های عمومی، مبانی هویتی و چشم‌انداز بافت تاریخی لار برگزار شد.
وی افزود: در شهر لار با بافت تاریخی مواجه هستیم که به لحاظ ارزش تاریخی خاص و منحصر به فرد، نمی‌توان با ضوابط موجود در طرح جامع با آن برخورد کرد و نیازمند ضوابط ویژه است.
مهرابی با بیان اینکه از جمله اهداف این جلسات تلاش در جهت رسیدن به یک زبان و نگاه مشترک است، افزود: می‌بایست در زمینه تبادل اطلاعاتی که در اختیار سازمان‌هاست با مشاور طرح همکاری شود و امیدواریم که با تشکیل این‌گونه جلسات و تداوم آن بتوانیم با دقت عمل بیشتر شرایط را برای شناسایی لایه‌های تمدنی بافت و نقاط قوت و ضعف آن فراهم سازیم و طرحی متناسب با روح حاکم در بافت تهیه کنیم و لار تاریخی را به نسل‌های آینده انتقال دهیم.
وی هدف نهایی تهیه طرح بافت ویژه را ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان و حفاظت و بهسازی از شاکله ارزشمند این بافت عنوان داشت و اظهار کرد: این طرح باید با ایجاد انگیزه در شهروندان و ساکنین موجب توسعه هرچه بهتر بافت تاریخی لار شود.
شایان ذکر است طرح ویژه بافت تاریخی توسط مهندسین مشاور معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز و با اعتبارات دولتی در دست اقدام است و هم‌اکنون جهت تسهیل در انجام فعالیت مشاورین بافت در مجموعهٔ اداره کل راه و شهرسازی لارستان مستقر گردیده‌اند.

همچنین مطالعه کنید:

Consume ready meals

دلایل چاقی با مصرف غذاهای آماده

  به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از سایت تبیان، همه می‌دانیم که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *