صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
رشد دو برابری حفاری در دولت یازدهم

رشد دو برابری حفاری در دولت یازدهم

 و ۴۰۰ میلیون تن زغال سنگ به ارزش ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار ذخایر جدید کشف شده است.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از دنیای اقتصاد، وجیه الله جعفری؛ مدیرعامل شرکت گفت: در توسعه فعالیت های معدنی باید به سه عنصر اکتشاف، استخراج و فرآوری توجه ویژه ای شود. وی با بیان اینکه امروز بیش از نیمی از معادن روباز کشور برداشت شده، افزود: به همین دلیل، بهره برداری از معادن زیرزمینی و عمیق از جمله اقدامات موثر در بهره برداری بهتر از ظرفیت های معدنی است.
مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با بیان اینکه کشور به برخی مواد معدنی نیاز زیادی دارد، تصریح کرد: به عنوان نمونه استخراج از معدن پتاس خوروبیابانک به ظرفیت ۵۰ هزار تن رسیده در حالی که نیاز کشور ۲۵۰ هزارتن است از این رو برنامه ریزی برای استخراج پتاس از کویر نمک قم در دستور کار قرار گرفته است.
جعفری فرآوری را از مولفه های مهم در بهره برداری و استخراج معادن و تکمیل زنجیره تولید عنوان کرد و افزود: برای تقویت فرآوری معادن و شناخت عناصر جدید معدنی نیازمند پژوهش و دانش علمی بیشتری هستیم که نتیجه آن افزایش سرمایه گذاری و رشد اشتغال خواهد بود.
وی خاطر نشان کرد: استفاده از پتانسیل های موجود باید با هدف استفاده بهینه از ظرفیت های معدنی باشد، ضمن آنکه به دیگر زمینه های حوزه معدن همچون ظرفیت گردشگری و ابعاد آموزشی و حتی درمانی آن نیز باید توجه ویژه شود.جعفری با بیان اینکه دولت یازدهم تلاش گسترده ای برای واگذاری امور معادن به بخش خصوصی و جذب سرمایه گذاری در این بخش کرده است، گفت: در معدن سرب نخلک استان اصفهان با ورود بخش خصوصی، تولید در این معدن افزایش یافته و وارد فاز جدیدی شده است که به زودی نیروی جدید جذب می کند.

 

همچنین مطالعه کنید:

کاهش ۴۸ درصدی زیان سایپا در سه ماه نخست سال

به گزارش کسب و کار نیوز، این شرکت در ۳ ماهه نخست سال قبل به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *