صفحه اصلی / رشد دو برابری حفاری در دولت یازدهم

رشد دو برابری حفاری در دولت یازدهم

 و 400 میلیون تن زغال سنگ به ارزش 4 میلیارد و 800 میلیون دلار ذخایر جدید کشف شده است.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از دنیای اقتصاد، وجیه الله جعفری؛ مدیرعامل شرکت گفت: در توسعه فعالیت های معدنی باید به سه عنصر اکتشاف، استخراج و فرآوری توجه ویژه ای شود. وی با بیان اینکه امروز بیش از نیمی از معادن روباز کشور برداشت شده، افزود: به همین دلیل، بهره برداری از معادن زیرزمینی و عمیق از جمله اقدامات موثر در بهره برداری بهتر از ظرفیت های معدنی است.
مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با بیان اینکه کشور به برخی مواد معدنی نیاز زیادی دارد، تصریح کرد: به عنوان نمونه استخراج از معدن پتاس خوروبیابانک به ظرفیت 50 هزار تن رسیده در حالی که نیاز کشور 250 هزارتن است از این رو برنامه ریزی برای استخراج پتاس از کویر نمک قم در دستور کار قرار گرفته است.
جعفری فرآوری را از مولفه های مهم در بهره برداری و استخراج معادن و تکمیل زنجیره تولید عنوان کرد و افزود: برای تقویت فرآوری معادن و شناخت عناصر جدید معدنی نیازمند پژوهش و دانش علمی بیشتری هستیم که نتیجه آن افزایش سرمایه گذاری و رشد اشتغال خواهد بود.
وی خاطر نشان کرد: استفاده از پتانسیل های موجود باید با هدف استفاده بهینه از ظرفیت های معدنی باشد، ضمن آنکه به دیگر زمینه های حوزه معدن همچون ظرفیت گردشگری و ابعاد آموزشی و حتی درمانی آن نیز باید توجه ویژه شود.جعفری با بیان اینکه دولت یازدهم تلاش گسترده ای برای واگذاری امور معادن به بخش خصوصی و جذب سرمایه گذاری در این بخش کرده است، گفت: در معدن سرب نخلک استان اصفهان با ورود بخش خصوصی، تولید در این معدن افزایش یافته و وارد فاز جدیدی شده است که به زودی نیروی جدید جذب می کند.

 

همچنین مطالعه کنید:

رای شورای رقابت علیه انحصارطلبی اسنپ فود

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، در همین رابطه جلسه سیصد و نود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *