صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
افتتاح بزرگراه شهیدحکیم غرب تا ۲ماه آینده

افتتاح بزرگراه شهیدحکیم غرب تا ۲ماه آینده

به پایان می‌رسد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، مولایی شهردار منطقه ۲۲ در نشست خبری افتتاح ۵۰ پروژه منطقه که فردا یکشنبه صورت می‌گیرد، گفت: با توجه به نوپا بودن منطقه و اینکه ۱۶ سال از تأسیس آن می‌گذرد، تلاش ما این است که تمامی امکانات و زیرساخت‌های منطقه را به حد استاندارد برسانیم.
شهردار منطقه افزود: هم در راستای اهداف شهرداری تهران بر آن شد تا با یک برنامه‌ریزی مدون و نگاه به افق منطقه تمام برنامه‌ها را بر این حول برنامه‌ریزی کند.
منطقه ۲۲ با بیان اینکه تبدیل به قطب گردشگری شده است گفت: ما نیز با این رویکرد تلاش کردیم موضوعاتی که لازمه این کار است را فراهم کنید و در این راستا در پایان سال ۹۴ بیش از ۱۲۰ پروژه عمرانی، اجتماعی، فرهنگی و ترافیکی را با حضور شهردار تهران مورد بهره‌برداری قرار دادیم.
وی تأکید کرد: از سال ۹۵ براساس شهرداری تهران پروژه‌های جدیدی را شروع نکردیم تا پروژه‌های نیمه تمام به پایان برسد و اکنون ۵۰ پروژه آماده بهره‌برداری شد که با افتتاح آنها تمام پروژه‌های ما به اتمام می‌رسد.
بزرگراه شهید حکیم غرب دو ماه دیگر به بهره‌برداری می‌رسد
مولایی در ادامه افزود: در منطقه ۲۲ تنها یک پروژه می‌ماند و آن بزرگراه شهید حکیم غرب است، که فاز یک آن سال گذشته توسط شهردار تهران به بهره‌برداری رسید و فاز دو در منطقه ۲۲ نزدیک به ۹۰ درصد پیشرفت کار دارد.
شهردار منطقه ۲۲ اضافه کرد: این پروژه ۹ کیلومتر بزرگراه است و تونل آن از زیر بوستان چیتگر عبور می‌کند که تا دو ماه آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی افزود: این ۵۰ پروژه‌ای که فردا افتتاح می‌شود بالغ بر ۱۰۰ میلیارد اعتبار هزینه شده است.
تا به امروز هیچ‌گاه آب دریاچه شهدای خلیج فارس خشک نشده است
مولایی در ادامه در پاسخ به سؤالی دربارهٔ دریاچه خلیچ فارس گفت برای افتتاح این دریاچه سالها مطالعه شده بود و پس از این مطالعات گسترده اوایل سال ۹۰ کلنگ آن به زمین‌خورد.
وی افزود: این دریاچه قریب به ۲۵۰ هکتار وسعت دارد که ۱۳۰ هکتار آن آبی است و فاز اول آن در سال ۹۲ به بهره‌برداری رسید
شهردار منطقه ۲۲ ادامه داد: آب دریاچه از رودخانه کن با توافقات صورت گرفته با امور آب در زمستان تأمین می‌شود. سال اول این دریاچه پر شد و در سال‌های آتی میزان آبگیری آن در حدی یک تا یک و نیم میلیون متر معکب بوده است و تا به امروز هیچ‌گاه دریاچه خشک نشده است.
۱۵۰ هزار اصله درخت در بوستان چیتگر کاشته‌ایم
مولایی با اشاره به جنگل چیتگر گفت: در سال ۸۶ به دلیل سرمای شدید هوای تهران و پس از آن خشکسالی و مهم‌تر از همه اینکه درختان عمر خود را کرده بودند با مشکلات جدی در جنگل‌های چیتگر روبرو شدیم و این بوستان نیاز به جوان‌سازی داشت.
شهردار منطقه ۲۲ افزود: با هماهنگی با کمیسیون ماده ۵ جوانسازی را آغاز کردیم و امروز با افتخار می‌گوییم کارشناسان حوزه بیایند و از چیتگر بازدید کنند. ما ۱۵۰ هزار اصله درخت در این جنگل‌ها کاشتیم و امروز بار دیگر ریه شهر تهران شده است.
طرح تفضیلی منطقه ۲۲ در حال بازنگری است
مولایی  اینکه می‌گویید همه انتقادهای منطقه ۲۲ سیاسی است در حالی‌که بیشتر انتقادات توسط اصولگرایان شورای شهر مطرح شده، گفت: طرح تفضیلی منطقه ۲۲ در حال بازنگری است، به ما اعلام کردند، مجوز بیش از ۱۱ طبقه ندهند و ما دیگر ندادیم.
وی با اشاره به بحث تنفس که برای منطقه ۲۲ مطرح می‌شود، گفت: این انتقادات باید بر یک پایه مطرح شود، صرف طرح مسائل کافی نیست این انتقادها باید مستند و علمی مطرح شود.
وی با اشاره به انتقاد اقبال شاکری مبنی بر اینکه در آینده نزدیک شاهد بافت فرسدود در منطقه ۲۲ خواهیم بود؛ گفت: عمر برج‌ها ۱۰ سال و ۲۰ سال نیست و مطمئن باشید شاهد این موضوع نخواهیم بود. بافت فرسوده‌ای که بدین معنا در تهران داریم در منطقه ۲۲ نخواهیم داشت.

همچنین مطالعه کنید:

کرونا در کمین بازار شب عید

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، با افزایش آمار ابتلا به کرونا در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *