صفحه اصلی / تصویب طرح تفصیلی منطقه دو شهر قزوین

تصویب طرح تفصیلی منطقه دو شهر قزوین

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی استان قزوین، مسعود حق‌لطفی،  با اعلام این خبر گفت: طرح‌های جامع و تفصیلی شهری لازم و ملزوم یکدیگرند که می‌توان با اجرای صحیح این طرح‌ها به مدیریت بهتر شهری کمک کرد.
دبیر کمیسیون ماده ۵ استان قزوین بیان کرد: طرح‌های جامع و تفصیلی شهری از جمله طرح‌های مهم و تاثیرگذار در برنامه‌ریزی و مدیریت شهری هستند.
وی در ادامه گفت: پس از تصویب طرح جامع شهر قزوین در جلسات شواری عالی شهرسازی و معماری، بررسی طرح تفصیلی شهر قزوین که قرارداد آن در سنوات پیش توسط شهردرای قزوین با مشاور تهیه کننده طرح جامع(شهر و برنامه) منعقد شده بود در دستور کار جلسات کمیسیون ماده ۵ قرار گرفت.
حقلطفی افزود: این طرح پس از بررسی‌های لازم در جلسات متعدد مانند جلسات کارشناسی شهرداری، شورای شهر قزوین، کمیته راهبردی طرح و کمیته فنی، نهایتا در جلسه کمیسیون ماده ۵ مطرح و با رعایت ملاحظاتی نقشه کاربری‌هایی منطقه ۲ شهر قزوین توسط این کمیسیون به تصویب رسید.
مدیرکل راه و شهرسازی قزوین در توضیح طرح جامع عنوان کرد: طرح جامع شهری برنامه‌ای بلند مدت است که به صورت راهنما خط‌مشی سیاست‌های توسعه شهری را تعیین می‌کند.
وی در مورد طرح تفصیلی نیز گفت: طرح تفصیلی نیز با توجه به مقیاس طرح متعاقب طرح جامع شهر و در راستای تحقق چشم اندازهای مصوب طرح صورت می‌گیرد و تنظیم برنامه‌ها و اقداماتی جزیی را درسطوح مختلف شهر تا سطح محلات بر عهده دارد.
حق‌لطفی در پایان اظهار کرد: مطابق با مفاد مندرج در صورتجلسه کمیسیون ماده ۵ مربوط مقرر شد پس از بررسی برخی موارد، طرح پس از تایید شهرداری و دبیرخانه کمیسیون ماده ۵ جهت اجرا ابلاغ شود.

همچنین مطالعه کنید:

bankha

بیمه حساب های بانکی میلیاردی

ثمانه نادری به گزارش کسب و کار نیوز، طی سال‌های اخیر کلاه‌برداری‌های الکترونیک به‌روش‌های مختلف از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *