صفحه اصلی / مدیر اجرایی آمازون سهام خود را به حراج گذاشت

مدیر اجرایی آمازون سهام خود را به حراج گذاشت

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از سنا، جف بزوس، مدیر اجرایی شرکت آزمارون چندی پیش مخارج شرکت تازه تاسیس خود را سالانه 1 بیلیون دلار اعلام کرد در حالی که دیروز در اقدامی، 1 بیلیون دلار از سهام شرکت آمازون را به فروش رساند.
 شرکت تازه تأسیس بزوس، که شرکت اکتشافات فضایی بلو اوریجین نام دارد قصد دارد تا سال آینده با کنار گذاشتن رقبایی مثل شرکت اکتشافات فضایی الون ماسک و شرکت ریچارد برانسون ویرجین گالکتیک، عده زیادی را به عنوان توریست به سیاره ماه ارسال کند.
این در حالی است که، بزوس 1 میلیون سهم از سهام خود در آمازون را با رنج قیمت 935 تا 950 دلار بین روزهای سه شنبه تا پنجشنبه در بازار عرضه کرد.
به این ترتیب، وی دارنده 79.9 میلیون سهم یا به عبارتی 17 درصد ازسهام شرکت آمازون خواهد بود در حالی که در سال 2015 وی 83 میلیون سهم از این بازار اینترنتی را در پرتفوی خود داشت.
سومین مرد ثروتمند دنیا، در حالی دارایی خود را از آمازون به حراج گذاشته است که رقبای وی بیل گیتس و آمانسیو اورتگا، به عنوان دو نفر اول در رتبه ثروتمندترین افراد در دنیا قرار دارند.
بر این اساس، بزوس دارایی خود را در آمازون با هدف ارتقاء شرکت اکتشافات فضایی بلو اوریجین به فروش رساند تا با ارسال توریست به ماه، بتواند لذت سفری بدون جاذبه و استفاده از منظره زیبای زمین از سیاره دیگر را به آنها بچشاند.

همچنین مطالعه کنید:

boorse kala

ثبت معامله ۳۵ هزار تن شمش بلوم در روز چهارشنبه

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از بورس کالا، طی این روز و در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *