صفحه اصلی / برجام متعلق به جامعه بین‌الملل است

برجام متعلق به جامعه بین‌الملل است

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست شورای امنیت سازمان ملل و همکاری این سازمان با اتحادیه اروپا در برقراری صلح و امنیت جهانی گفت: با مقامات آمریکایی درباره اجرای کامل برجام و به علاوه نقش منطقه‌ای ایران به ویژه درباره نقاطی که برای ما کلیدی محسوب می‌شوند؛ از سوریه تا یمن صحبت شد و به طور مستقیم به دولت آمریکا اعلام کرده‌ام که اتحادیه اروپا به طور فزاینده خواستار و متعهد بر اجرای کامل برجام است و این بدان معناست که از سوی تمام طرف‌ها این اقدام انجام شود.
بر اساس این گزارش پایگاه اینترنتی اتحادیه اروپا، موگرینی در ادامه گفت: ما بر وضعیت (اجرای برجام) از طریق ریاستی که برای کمیسیون مشترک برگزیده‌ایم، نظارت می‌کنیم. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکنون پنج بار در گزارش‌های خود بر اجرای برجام تایید کرده است که ایران به‌ طور کامل به تعهدات خود عمل می‌کند و همه ما به طور مساوی درباره اجرای تمامی تعهدات تعیین شده متعهد هستیم، به ویژه تحریم‌های مرتبط با فعالیت‌های هسته‌ای. اتحادیه اروپا به طور قاطع از این توافق حمایت می‌کند.
موگرینی افزود: توافق هسته‌ای با ایران مسیر ما، اروپایی‌ها را نشان می‌دهد. این توافق یک گام بزرگ در عدم اشاعه است که همگان را در منطقه، در اروپا و جهان امن‌تر می‌کند. قدرت‌های جهانی بر سر این توافق مذاکره کردند و توافق به سرعت از سوی شورای امنیت سازمان ملل مورد تایید قرار گرفت و اکنون این توافق متعلق به جامعه بین‌الملل است، نه فقط آنهایی که در اتاق (مذاکره) در وین حضور داشتند.
مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصریح کرد: یک توافق موفقیت‌آمیز به کل سیستم اعتبار می‌بخشد، زیرا نشان می‌دهد که ما می‌توانیم طبق نیازهای شهروندان‌مان عمل کنیم. بهترین راه برای تقویت این اعتبار تاثیر بخشی بیش‌تر به نظام سازمان ملل است.
وی هم‌چنین در بخش دیگری از سخنان خود ضمن درخواست از آمریکا برای تداوم کمک‌های مالی به آژانس‌های سازمان ملل گفت: برای صلح، برخی مواقع کار امدادرسانی از اقدامات نظامی مهم‌تر است.

همچنین مطالعه کنید:

support

امشب بسته معیشتی واریز می‌شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، حسین میرزایی همچنین اظهار کرد: …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *