صفحه اصلی / صنعت نفت و گاز، محرک رشد اقتصادی کشور به شمار می‌آید

صنعت نفت و گاز، محرک رشد اقتصادی کشور به شمار می‌آید

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا، سید حمید حسینی، عضو هیئت مدیره اتحادیه صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی، امروز (دوشنبه، ١٨ اردیبهشت‌ماه) در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی و در سومین همایش راه‌کارهای افزایش سهم بخش خصوصی در بازارهای بین‌المللی انرژی با بیان این‌که طی سال ٩٥ تحولات بسیاری بویژه در عرصه نفت و گاز کشور رخ داده است، گفت: تحولات صنعت و بازار نفت سبب شد نه تنها سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) احیا شود، بلکه ما توانستیم با قدرت به بازارهای جهانی نفت بازگردیم.
وی افزود: صنعت نفت و گاز، محرک رشد اقتصادی کشور محسوب می‌شوند، آثار برجام مثبت امروز در صنعت نفت ایران به‌طور کامل قابل مشاهده است، باید از این توافق حمایت کرد، زیرا آثار خوب آن در دراز مدت مشخص می‌شود.
حسینی با بیان این‌که ادامه دیپلماسی اقتصادی به نفع کشور است، تصریح کرد: صنعت نفت دارای ظرفیت‌های خوبی است که البته وزارت نفت در دوره پسابرجام از این ظرفیت‌ها استفاده کرده است.
رئیس همایش راه‌کارهای افزایش سهم بخش خصوصی در بازارهای بین‌المللی انرژی، با اشاره به عملکرد مناسب اقتصادی دولت یازدهم، عنوان کرد: مشارکت با شرکت‌های خارجی و حضور چنین شرکت‌هایی در ایران، فعال‌تر شدن تشکل‌های بخش خصوصی، بهبود فضای کسب و کار و غیره از مواردی است که به رشد هرچه بیشتر اقتصادی کشور کمک می‌کند.
سومین همایش راه کارهای افزایش سهم بخش خصوصی در بازارهای بین‌المللی انرژی، امروز (دوشنبه، ١٨ اردیبهشت‌ماه) در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی و در سالن همایش‌های شماره یک نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شد.

 

همچنین مطالعه کنید:

معاون برنامه ریزی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور منصوب شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *