صفحه اصلی / کاهش هزینه ها با توسعه آموزش مجازی

کاهش هزینه ها با توسعه آموزش مجازی

در کشور را فراهم می کند.
به گزارش کسب و کار نیوز و به نقل از مهر، دکتر باقر لاریجانی امروز در جلسه هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی مجازی با حضور وزرای ارتباطات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، افزود: دانشگاه علوم پزشکی مجازی به عنوان یک دانشگاه ملی تاسیس شده است و دنیا به سمتی می رود که میزان آموزش های چهره به چهره بسیار پایین آمده و این آموزش ها تنها ۲۵ درصد آموزش ها را در برخی کشورها به خود اختصاص می دهند.
وی با اشاره به رشد روز افزون آموزش مجازی، خاطرنشان کرد: بسیاری از کشورها تا حد زیادی به توسعه آموزش های مجازی پرداخته اند. به عنوان مثال در کشور هند ۱۰ دانشگاه بزرگ شبکه مجازی تشکیل داده اند و یا در ویتنام ۶۸ درصد دانشجویان به صورت مجازی تحصیل می کنند.
لاریجانی اظهار داشت: در کشور ما با چنین وسعتی بحث عدالت آموزشی از اهمیت بسزایی برخوردار است، آموزش مجازی می تواند این امکان را فراهم کند تا افراد در دورترین نقاط کشور در کلاس هایی که در شهرهای بزرگ برگزار می شود، شرکت کنند.
معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: سیاست اقتصاد مقاومتی چند سالی است که طبق منویات مقام معظم رهبری خط مشی کلی در برنامه ریزی های کشور است. آموزش مجازی با کاهشی که در هزینه های آموزش ایجاد می کند زمینه های دستیابی به اقتصاد مقاومتی در کشور را فراهم می کند.
وی با تاکید بر اینکه آموزش مجازی مهاجرت های بین استانی را کاهش می دهد، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی مجازی در قالب برنامه های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی ایجاد شده و این دانشگاه در واقع ستاد مرکزی برای دانشکده های مجازی دانشگاههای علوم پزشکی کشور است.
لاریجانی گفت: در حال حاضر حدود یک هزار عضو هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مجازی در رشته های مختلف مشغول آموزش به صورت مجازی هستند.
وی با اشاره به دستورالعمل های مختلفی که برای توسعه آموزش مجازی از حوزه آموزش وزارت بهداشت به دانشگاههای علوم پزشکی ارسال شده، گفت: رشته هایی از جمله دکتری یادگیری الکترونیکی نیز در دست طراحی است که به صورت کامل از طریق دانشگاه علوم پزشکی مجازی و با همکاری سایر دانشگاههای علوم پزشکی ارائه خواهد شد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت ارائه آموزش های ترکیبی به صورت مجازی و حضوری را یکی از سیاست های حوزه آموزش وزارت بهداشت ذکر کرد و گفت: طبق مجوز شورای عالی برنامه ریزی به دانشگاههای علوم پزشکی ابلاغ شده که دانشگاه ها می توانند ۶ هفدهم دروس را می توانند به صورت مجازی ارائه کنند.
وی اظهار داشت: البته چالش هایی نظیر کمبود نیروی انسانی برای ارائه آموزش های مجازی و بسترهای قانونی موجود نیز داریم که با برنامه هایی مثل توانمندسازی اعضای هیات علمی و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مجازی درصدد رفع این چالش ها هستیم.
لاریجانی حوزه علوم پزشکی کشور را یکی از حوزه های پیشتاز در دولت الکترونیک ذکر کرد و گفت: در حال حاضر بسیاری از فرایندهای آموزشی در دانشگاههای علوم پزشکی به صورت مجازی انجام می شود.

همچنین مطالعه کنید:

زمزمه گرانی خدمات تاکسی های اینترنتی

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، علی پیرحسین لو با اشاره به ابلاغ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *