صفحه اصلی / شرکت گاز خراسان رضوی در اجرای شبکه های گازرسانی رکوردزنی کرد

شرکت گاز خراسان رضوی در اجرای شبکه های گازرسانی رکوردزنی کرد

 
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: یکی از افتخارات شرکت گاز استان در سال 95 این بود که بیشترین اجرای شبکه گاز، تغذیه و توزیع یعنی حدود 3600 کیلومتر را دربین شرکت های استانی انجام داده است که این یک رکورد محسوب می شود.
 
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی، سید حمید فانی در بازدید از غرفه شرکت ملی گاز ایران در بیست و دومین نمایشگاه نفت، گاز پالایش و پتروشیمی اظهار کرد: در سال گذشته موفق شدیم هر دو روز یک روستا را در سطح استان از نعمت گاز بهره مند سازیم؛ یعنی حدود 200 روستا از نعمت گاز برخوردار شدند.
وی تصریح کرد: درابتدای دولت یازدهم ضریب نفوذ گاز در بخش روستایی حدود 57 در صد بود که درحال حاضر به 75 درصد رسیده است.
به گفته فانی، درحال حاضر 1500 روستا در استان از نعمت گاز بهره مند هستند.
این مقام مسئول در ادامه اظهار کرد: طرح گاز رسانی به حدود 500 روستا نیز در دست اقدام قرار دارد که تاکنون 60 درصد پیشرفت داشته و با بهره برداری از این تعداد روستا، ضریب نفوذ گاز در بخش روستایی به 89 درصد می رسد.
فانی گفت: همچنین اجرا و بهره برداری از حدود 400 روستای دیگر علاوه بر 500 روستای مذکور را در حال پیمان سپاری داریم که کلنگ 40 روستای آن هفته گذشته به زمین زده شد.
مدیر عامل شرکت گاز استان خراسان رضوی اظهار کرد: این عهد را در شرکت گاز استان برای خودمان داریم که در سال 96 روزی یک روستا را از نعمت گاز بهره مند سازیم و یک روستا را هم عملیات اجرایی آن را شروع کنیم یعنی دو برابر کاری که در سال گذشته انجام می دادیم.
وی عنوان کرد: در حال حاضر ضریب نفوذ گاز در بخش شهری به 99.8 در صد رسیده  که با گاز رسانی به دوشهر باقیمانده استان تا پایان سال جاری، ضریب نفوذ گاز در این بخش ان شاءالله به 100 درصد خواهد رسید.
وی همچنین در خصوص بیست و دومین نمایشگاه نفت، گاز پالایش و پتروشیمی گفت: برگزاری این نمایشگاه ها  موجب می شود مجموعه صنعتگران ارتباط مستقیم و نزدیکی با تولیدکنندگان داشته باشند و نیازهایشان را در این گونه نمایشگاه ها برطرف سازند. این در حالی است که این گونه نمایشگاه ها می تواند برای به روز شدن صنعت ما بسیار موثر باشد.
 

همچنین مطالعه کنید:

دولت امسال گندم وارد می کند

شایلی قرائی آخرین وضعیت گندمکاران در رابطه با نارضایتی از نرخ خرید تضمینی گندم تصمیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *