صفحه اصلی / تقاضای چین، رمز موفقیت مس در فصل دوم ۲۰۱۷

تقاضای چین، رمز موفقیت مس در فصل دوم ۲۰۱۷

به گزارش کسب و کار نیوز و  به نقل از مس پرس، جدیدترین گزارش‌ها از بازار حاکی از کاهش برآوردهای تولید مس از سوی شرکت‌های بزرگ در سال 2017 است. به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، شرکت BHP بیلتون که بزرگ‌ترین معدن مس جهان-اسکوندیدا- را در اختیار دارد، کاهش تولید در سال 2017 را بین 780 تا 800 هزار تن برآورد کرده است. البته در پیش‌بینی قبلی این شرکت، کاهش تولید یک میلیون و 70 هزار تن برآورد شده بود که با تعدیل 27 درصدی مواجه شد.
شرکت «فریپورت مک موران» نیز هفته گذشته از کاهش 90 میلیون تنی فروش در سال 2017 خبر داد و شرکت «تک‌ریسورسز» اعلام کرد که میزان تولید در فصل نخست امسال 22 درصد کاهش یافته است. «دان دیویس»، تحلیلگر بارکلیز در نیویورک معتقد است، موضوع اصلی بازار مس در فصل نخست امسال بحث اختلالات عرضه بود و من فکر می‌کنم موضوع اصلی در فصل دوم، تقاضای چین باشد. قیمت فلز سرخ با وجود اعتصاب در معدن اسکوندیدا، مشکلات کارگری و آب و هوایی پرو و محدودیت‌های دولت اندونزی برای صادرات از معدن گراسبرگ، امسال فقط 2/ 3 درصد رشد داشته، در حالی که این میزان برای آلومینیوم 16 درصد بوده است. «دیوید ویلسون»، تحلیلگر «سیتی گروپ» گفت: قیمت مس باید تا پایان ماه مه ‌67/ 2 دلار در هر پوند معامله شود، در حالی که بانک جهانی در جدیدترین پیش‌بینی برای سال 2017 قیمت را 5400 دلار به 5750 دلار افزایش داد.
سیتی‌گروپ اعلام کرده عرضه کنسانتره به دلیل کندی تولید پرو تا پایان سال اندکی محدود خواهد شد. هزینه پرداختی معدنکاران به کارخانه‌های تصفیه مس کاهش یافته و این موضوع نشان‌دهنده محدودیت کنسانتره در دسترس است. این موسسه بر این باور است، اختلالات تولید طی سال 2017 میلادی، 385 هزار تن از میزان تولید مس بکاهد. این در حالی است که صندوق بین‌المللی پول، پیش‌بینی خود را از رشد اقتصاد جهان در سال 2017 با 1/ 0 درصد افزایش 5/ 3 درصد اعلام کرد. «ریچارد آکرسون»، مدیر ارشد اجرایی «فریپورت» گفت: به نظر می‌رسد امسال سال سختی باشد؛ احتمالا اشاره‌ای به مشکلات این شرکت برای صادرات از معدن گراسبرگ است.

همچنین مطالعه کنید:

artesh

برگزاری رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *