صفحه اصلی / عمدی بودن حادثه معدن آزادشهر کذب محض است

عمدی بودن حادثه معدن آزادشهر کذب محض است

به گزارش کسب و کار نیوز و به نقل از ماین نیوز، رمضانعلی سبحانی فر با اشاره به اعزام گروهی از کمیسیون صنایع و معادن مجلس به معدن زمستان یورت آزادشهر به دستور رئیس مجلس شورای اسلامی این مطلب را بیان کرد.
وی افزود: تیم اعزامی به آزادشهر درابتدای ورود بازدیدی میدانی ازمعدن زمستان یورت داشت و از نزدیک در جریان روند پیشرفت امدادرسانی و دسترسی به محبوس شدگان قرار گرفت و پس از آن در نشستی با مسئولان استان دلایل چرایی وقوع حادثه را جویا شد.
سبحانی فر اظهارکرد: مقرر شده نقشه های معدن در اختیار کمیسیون صنایع و معادن قرار گیرد، تا مشخص شود که معدن به چه نوعی طراحی شده است و چه شرایطی برای تکنولوژی معدن تعریف شده و چه استانداردهایی باید در این معدن رعایت می شده است.
**باتری به باتری انفجار درمعدن را رقم می زند
نماینده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی ازموارد بررسی شده دراین معدن وجود یا عدم وجود گازسنج و نوع آن است، ادامه داد: براساس اظهارات شاهدان حادثه یکی از لوکوتیوهای داخل معدن خاموش می شود و باتری به داخل معدن انتقال می یابد، تا با باتری به باتری لوکوموتیو روشن شود، که این سبب وقوع جرقه و انفجار می شود.
وی یادآورشد: موضوع گازسنج، امداد و نجات و وجود مسئول فنی و ایمنی در معدن از جمله مباحث مهم است، که در این حادثه وجود و عدم وجود هریک بررسی می شود، البته مسئول فنی در این حادثه جان خود را از دست داده است.
**لزوم تجهیز معادن به گازسنج دیجیتالی
سبحانی فر با بیان اینکه براساس گزارش های اولیه تاکنون 35 نفر در معدن محبوس شده بودند، که اجساد 26 تن از آنها از معدن خارج شده است، تصریح کرد: زمانی که انفجار رخ می دهد، تعدادی از معدنکاران برای نجات همکاران خود وارد معدن می شوند، که این افراد نیز دچار حادثه می شوند و نیروهای امداد و نجات این افراد را نجات می دهند.
عضو هیات اعزامی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه عمدی بودن حادثه زمستان یورت کذب محض است، تاکید کرد: یکی از موضوعات مهم مجهز کردن معادن به گازسنج های دیجیتالی است که باید در دستورکار وزارت صنعت و پیمانکاران قرار گیرد.
معدن زغال سنگ زمستان یورت شهرستان آزادشهرمقارن ظهرچهارشنبه 13 اردیبهشت منفجر شد که بر اثر این حادثه 35 تن از معدنکاران محبوس شدند.
تاکنون پیکر22 نفر ازکارگران محبوس به خارج ازمعدن منتقل شده که هویت 21 نفر ازآنان شناسایی وعملیات آواربرداری برای نجات 13 کارگر گرفتار، همچنان ادامه دارد.
معدن زمستان یورت شهرستان آزادشهر در 90 کیلومتری گرگان مرکز استان گلستان قرار دارد.

همچنین مطالعه کنید:

دولت امسال گندم وارد می کند

شایلی قرائی آخرین وضعیت گندمکاران در رابطه با نارضایتی از نرخ خرید تضمینی گندم تصمیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *