صفحه اصلی / شهرداران در افزایش کیفیت سکونتی شهروندان با یکدیگر رقابت کنند

شهرداران در افزایش کیفیت سکونتی شهروندان با یکدیگر رقابت کنند

 به طرح‌های تفصیلی شهرهای سامن و جوکار با حضور شهردار سامن و شهردار جوکار به بیان آثار مخرب و منفی تراکم فروشی و همچنین افزایش نرخ جمعیت‌پذیری و در نتیجه افزایش جمعیت در مناطق بدون تأمین سرانه‌های عمومی مورد نیاز پرداخت.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، محمدحسین مرادی با تأکید به دست شستن از درآمد حاصل از تراکم فروشی و سایر عوارض منفی ساخت و ساز به چند روش برای تأمین درآمد پایدار و قابل وصول برای شهرداری اشاره کرد.
وی گفت: شهرداران باید به جای رقابت با هم برای افزایش سقف بودجه‌ای سالانه، در افزایش کیفیت سکونتی شهروندان با یکدیگر رقابت کنند.
همچنین شهرداری‌ها باید از تعریف پروژه‌های هزینه‌بر و سنگین که در اولویت شهر نیستند پرهیز کنند و با جلوگیری از تغییر کاربری فضاهای عمومی از جمله فضای سبز، کاربری‌های آموزشی، ورزشی، بهداشتی و غیره نسبت به رعایت ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری پایبند باشند.
مرادی اشاره کرد: باغ‌ها، فضای سبز و آسمان جزء دارایی‌های عمومی یک شهر محسوب می‌شود و مدیر شهری نیز به مثابه مدیر مجموعه شهری وظیفه دارد از این دارایی‌های متعلق به شهروندان که سهامداران شهر محسوب می‌آیند محافظت و مراقبت کند.
مدیر شهرسازی و معماری ضمن تشکر از همکاری شهرداران شهرهای سامن و جوکار با حوزه شهرسازی عنوان کرد: این مدیریت آماده پذیرش و بررسی طرح‌های پیشنهادی شهرداری به جهت برنامه‌ریزی و تعریف پروژه‌های مختلف در داخل و خارج از محدوده شهری است.

همچنین مطالعه کنید:

مرمت مقبره چهارمنار تبریز

مرمت مقبره چهارمنار تبریز تا پایان تابستان ۹۹ به اتمام می‌رسد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی میراث آریا, مرتضی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *