صفحه اصلی / کلنگ گازرسانی به 17 روستای تربت حیدریه به زمین زده شد

کلنگ گازرسانی به 17 روستای تربت حیدریه به زمین زده شد

 به 17 روستای تربت حیدریه به زمین زده شد.
به گزارش خبرنگار کسب و کار در مشهد و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان در آئین کلنگ زنی گازرسانی به این روستاها با اشاره به نام گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان "اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال" اظهارداشت: بحمدالله دولت تدبیر و امید در حوزه های اجرایی و زیر بنایی اقدامات بسیار خوبی را به مردم ارائه داده است، البته کلیه این فعالیت ها بی شک به مدد همراهی دولت و مردم حاصل گردید.
وی افزود: امسال باید تمامی جهت گیری ها در راستای حرکت موثر برای تحقق شعار سال باشد.
کارنامه درخشان شرکت گاز در محرومیت زدایی
همچنین معاون مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران نیز در این مراسم گفت: هم اکنون ضریب پوشش گازرسانی روستایی کشور 68 درصد است که این رقم در خراسان رضوی با تلاش و کوشش کارکنان گاز استان به 75 درصد رسیده است.
مجتبی شیخ بهایی با اشاره به کارنامه درخشان شرکت گاز در بحث محرومیت زدایی افزود: با برنامه ریزی های انجام شده در شرکت ملی گاز ایران طی سال 96 هر روز پنج روستای کشور به شبکه سراسری گاز کشور متصل خواهد شد و این درحالی است که خراسان رضوی در همین مدت هر روز یک روستا را گاز دار می کند، این بدان معنا است  که 20 درصد آمار گازرسانی کل کشور به این استان اختصاص خواهد داشت.
وی پیرامون پروژه گازرسانی به محور روستاهای نسر تربت حیدریه خاطر نشان کرد: در این پروژه 17 روستای احمدآباد خزائی، اسدآباد، اسدیه، اسلام آباد خلج، پوستین دوز، چهاردرخت، رباط میان دشت، زرکک، شیله گشاد، قشرباط، قلعه نو، کوهی، محمودآباد، مختاری، معدن، نسر و قاسم آباد با جمعیت دو هزار و 332 خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.
این مقام مسئول ادامه داد: مجموع اعتبار پروژه 229 میلیارد ریال و در مدت زمان کمتر از یکسال به بهره برداری خواهد رسید.
شیخ بهایی اضافه کرد: در این پروژه 27 کیلومتر خط انتقال 10 اینچ، 17 هزار و 280 متر خط تغذیه، 124 هزار و 38 متر شبکه توزیع با یکهزار و 865 انشعاب پیش بینی شده است.
وی بیان داشت: از مجموع 154 روستای شهرستان تربت حیدریه 126 روستا با جمعیتی بالغ بر 20 هزار و 358 خانوار واجد شرایط محسوب می شوند.
معاون مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با بیان این مطلب که 91 روستای واجد شرایط شهرستان از نعمت گاز برخوردارند تصریح کرد: هم اکنون ضریب بهره مندی روستاهای واجد شرایط تربت حیدریه (به انضمام روستاهای در حال اجرا) از نعمت گاز طبیعی 79 درصد است که این رقم پس از بهره برداری از پروژه امروز به 95 درصد ارتقا خواهد یافت.
مجتبی شیخ بهایی یادآور شد: تعداد 15 روستای واجد شرایط نیز در منطقه بالارخ تربت حیدریه(محور گرماب) در مرحله پیمان سپاری است که با اجرای آن ضریب برخورداری در بخش روستایی شهرستان به 100 درصد خواهد رسید
 

همچنین مطالعه کنید:

bankha

بیمه حساب های بانکی میلیاردی

ثمانه نادری به گزارش کسب و کار نیوز، طی سال‌های اخیر کلاه‌برداری‌های الکترونیک به‌روش‌های مختلف از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *