صفحه اصلی / کاهش ۳۴ درصدی سرقت در ایستگاه های قطار

کاهش ۳۴ درصدی سرقت در ایستگاه های قطار

به گزارش کسب و کار نیوز و به نقل از مهر،‌ سردار علیرضا اکبر شاهی با اشاره به اینکه روزانه بیش از ۹۰ هزار نفر مسافر توسط حمل و نقل ریلی در کشور جا به جا می شوند، گفت: خوشبختانه از امنیت قابل قبولی در مسیرهای راه آهن برخوردار هستیم که نتیجه همکاری و تعامل خوب مردم با پلیس است.
وی، اقدامات نوروزی پلیس را آهن را یاد آور شد و افزود: در راستای تحقق امنیت پایدار در سفرهای نوروز ۶ هزار و ۳۶۶ همیار پلیس قطار از مقاطع تحصیلی مختلف با پلیس راه آهن همکاری می کنند.
رئیس پلیس راه آهن کشور تصریح کرد: افسران آموزش دیده در قالب آموزش همگانی قبل از نوروز ۹۶با اعزام به ۹۱ مدرسه حاشیه راه آهن بیش از۶هزار دانش آموز را تحت آموزش های لازم قرار دادند.
وی راه اندازی قرارگاه نوروزی، اعزام افسران مجرب به منظور آموزش دانش آموزان حاشیه خطوط راه آهن،پخش بیش از ۴۵ هزار بروشور آموزشی در منازل سازمانی،ایستگاه های قطار،تهیه و پخش بیش از چهار هزار دقیقه کلیب آموزشی در سالن های ایستگاه های راه آهن،برگزاری مانور خودرویی و موتوری به منظور نمایش اقتدار پلیس و برگزاری مراسم استقبال و بدرقه مسافران را از دیگر اقدامات نوروزی پلیس راه آهن برشمرد.
سردار اکبر شاهی با تأکید بر اینکه پلیس خادم مردم است و وظیفه حفظ و تأمین امنیت مردم را برعهده دارد، تصریح کرد: نیروی انتظامی به منظور تأمین امنیت و آسایش مردم در ایام نوروز از تمام ظرفیت و امکانات خود بهره گرفته است تا هموطنان در کمال آرامش به سفرهای نوروزی خود بپردازند.
رئیس پلیس راه آهن کشور با اشاره به وجود بیش از ۱۱ هزار کیلومتر خطوط ریلی کشور، افزود: در طول این مسیر بیش از یک میلیون جمعیت ساکن هستند که همکاری خوبی با پلیس برای حفظ و تأمین امنیت این مسیر ها دارند.
سردار اکبر شاهی با تأکید بر اینکه امنیت مقدمه سفر و مشارکت مردم مقدمه امنیت در سفر است، از کاهش ۳۴ درصدی سرقت و افزایش ۵۸ درصدی کشفیات پلیس راه آهن طی نوروز ۹۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
وی با بیان اینکه سرقت از مسافران قطار در نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰۰ درصد کاهش داشته است، خاطرنشان کرد: همکاری و تعامل مردم با پلیس راه آهن نقش بسزایی در کاهش جرایم داشته است.

همچنین مطالعه کنید:

احتمال آزادسازی واردات لوازم آرایش تا پایان هفته

به گزارش کسب و کار نیوز، تعداد زیادی از لوازم آرایشی در انبار گمرکات وجود …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *