صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
حاشیه‌نشینان از ورود به حریم راه‌آهن پرهیز کنند

حاشیه‌نشینان از ورود به حریم راه‌آهن پرهیز کنند

قطار و عابر نباشیم و شادکامی عید نوروز به تلخی تبدیل نشود.
به گزارش کسب و کار نیوز و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، فرشاد زادخور با اشاره به اقدامات این اداره کل در قالب طرح سفرهای نوروزی راه‌آهن کشور اظهار داشت: ستاد نوروزی راه‌آهن شمال شرق ۱ از ۲۵ اسفند تا ۱۶ فروردین سال ۹۶ به‌صورت ۲۴ ساعته فعال است؛ همچنین علاوه بر لغو مرخصی‌های کارکنان بخش‌های فنی و مرتبط با قطارها تا ۲۰ فروردین‌ماه سال ۹۶، روسای ادارات به‌صورت ۲۴ ساعته و نوبت‌های در گردش تمام ۲۰ روز طرح سفرهای نوروزی را پوشش می‌دهند.
وی افزود: در مسیر تهران-مشهد، تردد نزدیک به ۹۰ رام قطار رفت‌وبرگشت پیش بینی شده است که روزانه بیش از ۴۰ هزار نفر مسافر در مسیر تهران-مشهد جابجا خواهند شد.
مدیرکل راه‌آهن شمال شرق ۱ با بیان اینکه «تمام تلاش ما ایجاد ظرفیت برای انتقال مسافر از جاده بر روی ریل است»، گفت: به نسبت سال گذشته ما ۵ درصد افزایش ظرفیت ایجاد کرده‌ایم که در خدمت هموطنان قرار گرفته است.
زادخور در ادامه با اشاره به خدمات ایستگاهی انجام شده برای سفرهای نوروزی ۹۶ بیان داشت: تمام ایستگاه‌های دارای مساجد، مجدد تجهیز و سایر امکانات آن‌ها نیز مورد مرمت و نوسازی قرار گرفته است.
وی با اشاره به برنامه‌های سال آینده این اداره کل خاطرنشان کرد: برنامه این اداره‌کل برای سال آینده در راستای افزایش شبکه و گسترش سیستم‌های کنترل دیجیتالی با هدف کاهش زمان سرفاصله قطارهای مسافری (headway) به ۲۰ دقیقه برای عبور از مبادی مختلف در مسیر تهران-مشهد است.
مدیرکل راه‌آهن شمال شرق ۱ از توسعه ۵۰ درصدی مساجد در شبکه خطوط شمال شرق ۱ خبر داد و گفت: در حال تجهیز ایستگاه‌های سمنان، دامغان، شاهرود، آزادشهر به سیستم‌های مکانیزه اعم از پله‌برقی و آسانسور هستیم و امیدواریم این اقدامات در اوایل سال آینده و تا پایان فصل بهار به بهره‌برداری برسند.
زادخور تصریح کرد: توصیه می‌شود هموطنان ساکن حاشیه شهرها از ورود به حریم راه‌آهن خودداری کنند تا شاهد هیچ‌گونه حادثه برخورد قطار و عابر نباشیم و شادکامی عید نوروز به تلخی تبدیل نشود.

همچنین مطالعه کنید:

مجلس با نمایندگان کارشناس، فعال و پاکدست در رأس امور خواهد بود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، نمایندگان را به مسائلی همچون …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *