صفحه اصلی / اسلایدر / شناسایی فعالیت‌های سودجویانه مالیاتی اجرایی شد
شناسایی فعالیت‌های سودجویانه مالیاتی اجرایی شد

شناسایی فعالیت‌های سودجویانه مالیاتی اجرایی شد

کسب و کار نیوز- وزیر اقتصاد و دارایی گفت: با نظام‌های فعلی هوشمندسازی در سازمان امور مالیاتی، فعالیت‌های سودجویانه مالیاتی با اشراف بر داده‌محوری به حداقل خواهد رسید.

به گزارش کسب و کار نیوز، ئسید احسان خاندوزی امروز سه شنبه در آیین افتتاحیه آزمایشگاه داده کاوی مالیاتی با مشارکت دانشگاه ها، اندیشکده ها و شرکت دانش بنیان و افتتاح ارائه خدمات مالیاتی در دفاتر پیشخوان خدمات دولت  با  بیان  اینکه  حرکت به سمت داده محوری شروع شده است که امیدواریم این روند استمرار یابد، گفت: در طول چند سال گذشته اقدامات قابل توجهی در حوزه شناسایی مودیان مالیاتی و جلوگیری از فرارهای مالیاتی انجام شده است‌.

وی با اشاره به آزمایشگاه داده کاوی مالیاتی گفت: این آزمایشگاه برای استفاده کاربران و پژوهشگران جهت تحلیل داده ها اختصاص یافته است.

وزیر امور اقتصاد و دارایی ادامه داد: برای اجرای این آزمایشگاه ها در وزارت اقتصاد با مقاومت های زیادی روبرو بودیم که اکنون با رعایت اصل محرمانگی این دسترسی برای پژوهشگران و شرکت های دانش بنیان فراهم شده است.

وی با اشاره به اینکه اطلاعات برای تحلیل های مورد نیاز شرکت های دانش بنیان است، گفت: هوشمندترین و برترین شرکت های دانش بنیان می توانند به کمک دستگاه های کشور در حکمرانی و تصمیم گیری بروند.

خاندوزی با بیان اینکه همکاری با شرکت های دانش بنیان را می توان در قالب قراردادها و اجرای طرح های فناورانه به رسمیت شناخت، گفت: همچنین انتظار داریم دولت چهاردهم تعاملات سازنده ای بین دولت و دانش و پژوهش کشور را با سرعت بیشتری ادامه دهد.

وزیر امور اقتصاد و دارایی به اصل شفافیت در دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: شرکتی در زیرمجموعه های دولتی نداریم که داده های آنها ارائه نشده باشد جز چند شرکت که اطلاعات آنها محرمانه است.

آزمایشگاه داده کاوی مالیاتی با مشارکت دانشگاه ها، اندیشکده ها و شرکت دانش بنیان و ارائه خدمات مالیاتی در دفاتر پیشخوان خدمات دولت با حضور وزیر اقتصاد و رئیس سازمان امور مالیاتی امروز سه شنبه افتتاح شد. در این آزمایشگاه داده کاوی سازمان امور مالیاتی۱۱۰ منبع اطلاعاتی درون و برون سازمانی، بیش از یک هزار جدول و ۲۵ هزار فیلد اطلاعاتی نگهداری می شود.

همچنین مطالعه کنید:

فعالیت بیش از ۳ میلیون شغل در کسب و کار خرد و خانگی

به گزارش کسب و کار نیوز ، محمدحسین قمری مدیر کل خدمات وزارت صمت در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.