صفحه اصلی / اسلایدر / متوسط رشد سرمایه‌گذاری به ۶.۴ درصد افزایش یافت
متوسط رشد سرمایه‌گذاری به ۶.۴ درصد افزایش یافت

متوسط رشد سرمایه‌گذاری به ۶.۴ درصد افزایش یافت

کسب و کار نیوز- وزیر اقتصاد و دارایی گفت: متوسط رشد سرمایه‌گذاری در طی سه سال گذشته به ۶.۴ درصد رسید که رشد جهشی داشته است.

به گزارش کسب و کار نیوز ، سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی در حاشیه  حیاط دولت با بیان اینکه شاخص های مربوط به رشد اقتصادی کشور به صورت متوسط در دوره ۲۰ سالهبه صورت میانگین‌ ۳ونیم درصد رشد داشته است گفت: همه اذعان دارندکه وضعیت متوسط رشد تولید ناخالص با نفت نسبت به سال‌های گذشته بهتر است. وی ادامه داد: متوسط رشد تولید ناخالص بدون نفت به قیمت پایه در کل دولت یازدهم نرخ رشد ۱.۳ درصد بود، در کل دولت دوازدهم ۱.۷ درصد و متوسط این رشد از سال ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۹ به ۱.۲ درصد رسید. این عدد طی سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۹۹ به ۳.۵ درصد متوسط در سال رسید. این عدد در دوره سه ساله آیت‌الله رئیسی به چهار درصد افزایش یافت.

وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به آمار رشد سرمایه‌گذاری گفت: متوسط رشد سرمایه‌گذاری در دولت یازدهم منفی ۴.۳ درصد، در دولت دوازدهم منفی ۴.۱ درصد بود. در کل دهه ۱۳۹۰ منفی ۷ درصد و طی دهه ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۰ منفی سه دهم درصد و در دولت رئیسی مثبت ۶.۴ درصد بود.

او گفت: رشد نقدینگی هم در طی سه سال گذشته با کاهش مواجه بوده است.رشد تولید ناخالص بدون نفت به قیمت پایه در دهه ۹۰  متوسط ۱.۲ درصد بوده است. در دولت سه ساله رئیسی میزان رشد تولید ناخالص  بدون نفت ۴ درصد  بوده است. وزیر اقتصادودارایی بیان کرد:  لایحه اصلاح قانون اجرای سیاست های اصل ۴۴ مصوب شده و در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.

همچنین مطالعه کنید:

تخصیص ۸۵ هزار قطعه زمین به روستاییان در قالب طرح مهاجرت معکوس

به گزارش کسب و کار نیوز، الحاق اراضی و تخصیص آن به متقاضیان در روستاهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.