صفحه اصلی / اسلایدر / سرمایه‌گذاری ۶۰ همتی بخش خصوصی در بنادر کشور
سرمایه‌گذاری ۶۰ همتی بخش خصوصی در بنادر کشور

سرمایه‌گذاری ۶۰ همتی بخش خصوصی در بنادر کشور

کسب و کار نیوز- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در طی سه سال گذشته ۶۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری از سوی بخش خصوصی برای ارتقای ظرفیت‌های بندری و دریایی کشور انجام شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز ، علی اکبر صفایی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و معاون وزیر راه و شهرسازی در برنامه سلام خبرنگار شبکه خبر با بیان اینکه توسعه در بسیاری از بخش ها به ویژه در بخش بندری و دریایی  تنها از طریق ورود بخش خصوصی  امکان‌پذیر خواهد بود،  گفت: در صورتی که دولت از فرصت هایی که بخش خصوصی  ایجاد می کند استفاده نکند  در حوزه تولید و ایجاد زیرساخت ها عقب می ماند. وی ادامه داد:  در طول سه سال گذشته  با حمایت های رئیس جمهور شهید  سازمان بنادر اقدامات خوبی در حوزه زیرساخت های دریایی و بندری برای بخش خصوصی فراهم کرد و توانست از فرصت های سرمایه گذاری بخش خصوصی استفاده کند.

صفایی گفت: ساخت بندر و  ایجاد موج شکن هزینه های زیادی دارد  و بخش خصوصی  به تنهایی از عهده آن برنمی آید و ما به عنوان دولت سیزدهم  زیرساخت های لازم را فراهم کرده و در اراضی امکانات زیربنایی از جمله آب، برق و گاز را فراهم کرده ایم. مدیر عامل سازمان بنادر اظهار کرد: تعدادی از مشوق ها را در این بخش فراهم کرده و تحول خوبی را در حوزه  زیرساخت های دریایی و بندری فراهم کرده ایم به طوری که در سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان قرارداد با بخش خصوصی منعقد کرده ایم.

او بیان کرد: پیش از ورود دولت سیزدهم کل سرمایه گذاری که دولت توانست در بخش خصوصی جذب کند تنها ۲۰ همت بود. صفایی اظهار کرد: در بخش بنادر بزرگ هم سرمایه گذاری خوبی صورت گرفت و در بخش  بنادر کوچک و محلی هم  از سرمایه گذاری های محلی  و دولتی استفاده شد و در بنادر محلی از جمله سیرک، اروندرود کنار، بوموسی  و بندر خمیر دولت در کنار بخش خصوصی ورود کرد و در حال حاضر این بنادر با استفاده از ظرفیت های بومی و محلی اداره می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: سازمان بنادر موانعی در این بخش نمی بیند و در حال حاضر از سرمایه گذاری بخش خارجی هم استفاده شده و تا یک ماه آینده هم قرارداد سرمایه گذاری با سه کشور خارجی جدید امضا می شود.

همچنین مطالعه کنید:

تورم تولیدکننده بخش صنعت در خردادماه اعلام شد/ تورم سالانه تغییری نکرد

به گزارش کسب و کار نیوز، طبق اعلام مرکز آمار ایران، در خردادماه ۱۴۰۳، شاخص …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.