صفحه اصلی / اسلایدر / ۴۷ برابر میانگین سه دهه گذشته کالاهای تملیکی در دولت سیزدهم به فروش رفت
۴۷ برابر میانگین سه دهه گذشته کالاهای تملیکی در دولت سیزدهم به فروش رفت

۴۷ برابر میانگین سه دهه گذشته کالاهای تملیکی در دولت سیزدهم به فروش رفت

کسب و کار نیوز- معاون بهره‌برداری و فروش اموال منقول سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی گفت: در سال ۱۴۰۱ حدود ۴۷ برابر میانگین ۳۰ سال گذشته، کالاهای تملیکی فروش رفت و ۴۲ برابر میانگین سه دهه گذشته کالا به گمرکات و بنادر اعاده شد.

به گزارش کسب و کار نیوز ، سعید غلامی باغی با ارائه گزارشی از عملکرد دولت سیزدهم در سازمان اموال تملیکی اظهار داشت: با ورود رئیس جمهور شهید و تاکید بر تسریع در تعیین تکلیف کالاها و جلوگیری از رسوب آن در انبارها تا پایان سال گذشته ۸۳ هزار میلیارد تومان کالاهای رسوبی تعیین تکلیف شد. معاون بهره‌برداری و فروش اموال منقول سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی افزود: در سه‌ماهه نخست امسال نیز بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان تعیین تکلیف شد.

وی با بیان اینکه برای نخستین بار چهار هزار خودروی سواری و موتورسیکلت‌های بالای ۲۵۰ سی‌سی تعیین تکلیف شد، گفت: بیش از ۹۵ درصد فروش سازمان از طریق مزایده‌های شفاف در بستر سامانه ستاد ایران صورت گرفت.

غلامی باغی عنوان کرد: در این مدت بیش از ۲۴ هزار میلیارد تومان کالا به فروش رسیده که ۶۱۰ درصد رشد داشته است. معاون سازمان اموال تملیکی خاطرنشان کرد: در مقایسه تطبیقی ۲ ساله عملکرد سازمان در دولت سیزدهم با دوره مشابه، بخش اعاده بیش از یک هزار و ۳۲۰ درصد رشد داشته و بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان کالا اعاده و به چرخه تولید بازگشته است.

وی با اشاره به تعداد کالاهای متروکه گمرکی، گفت: در چند سال گذشته ۸۰ هزار پرونده متروکه گمرکی در اختیار سازمان قرار گرفته که برخی از آن‌ها به دهه‌های قبل بر می‌گردد.

معاون بهره‌برداری و فروش اموال منقول سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی ادامه داد: همچنین در سال ۱۴۰۰ نیز، ۲۲ هزار پرونده از گمرک فرودگاه امام که از زمان تاسیس فرودگاه باقی مانده بود تحویل سازمان شد تا مورد رسیدگی قرار گیرد با این وضع دولت سیزدهم، وظایفی که در گذشته کوتاهی شده بود را در اختیار گرفت و امروز شاهد رکورد در بسیاری از شاخص‌ها هستیم.

همچنین مطالعه کنید:

عملیات بزرگ حج تمتع ۱۴۰۳ پایان یافت

به گزارش کسب و کار نیوز ، کاپیتان «شمس‌الدین فرزادی پور» با اعلام این خبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.