صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / رشد ۷۱ درصدی سرعت اینترنت همراه در دولت سیزدهم
رشد ۷۱ درصدی سرعت اینترنت همراه در دولت سیزدهم

رشد ۷۱ درصدی سرعت اینترنت همراه در دولت سیزدهم

کسب و کار نیوز- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: به استناد آمار داشبوردهای جهانی که به تازگی منتشر شده، سرعت اینترنت همراه و ثابت به ترتیب ۷۱ و ۶۵ درصد نسبت به شهریور ۱۴۰۰ رشد داشته و حدود ۲۰ درصد نسبت به دی ماه گذشته ارتقا یافته است.«عیسی زارع‌پور» به مناسبت هزار روز خدمت دولت سیزدهم گزارشی از اقداماتی که در این دولت در راستای افزایش سرعت و کیفیت شبکه ارتباطی کشور انجام شده را منتشر کرده است.

در نخستین گزارش به طرح ملی فیبرنوری اشاره شده و اکنون طرح ملی فیبرنوری منازل و کسب و کارها در ۶۰۰ شهر آغاز شده و در ۱۵۰شهر به اتمام رسیده است.

طبق آخرین آمار نزدیک به هشت میلیون خانوار و کسب و کار تحت پوشش قرار گرفته‌اند و سرعت اینترنت ثابت قابل ارائه به کاربران در این شهرها دهها برابر شده است. در این مدت تعداد مشترکین فیبرنوری به ۲ برابر رسیده است.

برای اجرایی شدن طرح ملی فیبرنوری، اقداماتی مانند تامین منابع مالی، ‌ الزام قانونی به دستگاه‌ها برای همکاری، صدور مجوز برای ۱۰ اپراتور، تاسیس «حساب» و «صندوق» توسعه فیبرنوری انجام شده است. همچنین با زیرساخت‌هایی که شکل گرفته است، همه چیز برای اتصال حداکثری فراهم است.

زارع‌پور در گزارشی که در شبکه اجتماعی ایرانی خود منتشر کرده، به افزایش تعداد سایت‌های اینترنت نسل چهار و پنج نیست اشاره کرده است.

بر این اساس از ابتدای دولت سیزدهم، تعداد سایت‌های نسل ۴ و ۴.۵ بیش از ۳۲ درصد رشد داشته است. تعداد سایت‌های نسل پنجم قریب به ۲۰۰ داشته و ضریب نفوذ تلفن همراه از ۱۵۷ به ۱۷۹ درصد و ضریب نفوذ پهن باند سیار از ۹۷ به ۱۲۷ درصد رسیده است.

رشد ۷۱ درصدی سرعت اینترنت همراه در دولت سیزدهم

بر اساس این گزارش‌ها و ده‌ها اقدام دیگر در توسعه زیرساخت‌های ارتباطی که به آن اشاره و به استناد داشبوردهای جهانی که به تازگی منتشر شده، سرعت اینترنت همراه و ثابت به ترتیب ۷۱ و ۶۵درصد نسبت به شهریور۱۴۰۰ رشد داشته و حدود ۲۰درصد نسبت به دی ماه گذشته ارتقا یافته است.به گزارش کسب و کار نیوز ، «عیسی زارع‌پور» به مناسبت هزار روز خدمت دولت سیزدهم گزارشی از اقداماتی که در این دولت در راستای افزایش سرعت و کیفیت شبکه ارتباطی کشور انجام شده را منتشر کرده است. در نخستین گزارش به طرح ملی فیبرنوری اشاره شده و اکنون طرح ملی فیبرنوری منازل و کسب و کارها در ۶۰۰ شهر آغاز شده و در ۱۵۰شهر به اتمام رسیده است.

طبق آخرین آمار نزدیک به هشت میلیون خانوار و کسب و کار تحت پوشش قرار گرفته‌اند و سرعت اینترنت ثابت قابل ارائه به کاربران در این شهرها دهها برابر شده است. در این مدت تعداد مشترکین فیبرنوری به ۲ برابر رسیده است. برای اجرایی شدن طرح ملی فیبرنوری، اقداماتی مانند تامین منابع مالی، ‌ الزام قانونی به دستگاه‌ها برای همکاری، صدور مجوز برای ۱۰ اپراتور، تاسیس «حساب» و «صندوق» توسعه فیبرنوری انجام شده است. همچنین با زیرساخت‌هایی که شکل گرفته است، همه چیز برای اتصال حداکثری فراهم است.

زارع‌پور در گزارشی که در شبکه اجتماعی ایرانی خود منتشر کرده، به افزایش تعداد سایت‌های اینترنت نسل چهار و پنج نیست اشاره کرده است. بر این اساس از ابتدای دولت سیزدهم، تعداد سایت‌های نسل ۴ و ۴.۵ بیش از ۳۲ درصد رشد داشته است. تعداد سایت‌های نسل پنجم قریب به ۲۰۰ داشته و ضریب نفوذ تلفن همراه از ۱۵۷ به ۱۷۹ درصد و ضریب نفوذ پهن باند سیار از ۹۷ به ۱۲۷ درصد رسیده است.

رشد ۷۱ درصدی سرعت اینترنت همراه در دولت سیزدهم

بر اساس این گزارش‌ها و ده‌ها اقدام دیگر در توسعه زیرساخت‌های ارتباطی که به آن اشاره و به استناد داشبوردهای جهانی که به تازگی منتشر شده، سرعت اینترنت همراه و ثابت به ترتیب ۷۱ و ۶۵درصد نسبت به شهریور۱۴۰۰ رشد داشته و حدود ۲۰درصد نسبت به دی ماه گذشته ارتقا یافته است.

همچنین مطالعه کنید:

فعالیت ۳ صندوق سرمایه‌گذاری چند بخشی در بازار سرمایه

به گزارش کسب و کار نیوز ، سیاوش پرویزی نژاد رئیس اداره امور صندوق‌های سرمایه‌گذاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.