صفحه اصلی / اسلایدر / ایجاد ۲.۵ میلیون فرصت شغلی در کشور/ کاهش ۱.۲ درصدی نرخ بیکاری در دولت سیزدهم
ایجاد ۲.۵ میلیون فرصت شغلی در کشور/ کاهش ۱.۲ درصدی نرخ بیکاری در دولت سیزدهم

ایجاد ۲.۵ میلیون فرصت شغلی در کشور/ کاهش ۱.۲ درصدی نرخ بیکاری در دولت سیزدهم

کسب و کار نیوز- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه در دولت سیزدهم بیش از ۲ و نیم میلیون فرصت شغلی در کشور توسط دستگاه‌ها ایجاد شده است، گفت: با توجه به افزایش جمعیت فعال کشور، نرخ بیکاری کاهش ۱.۲ درصدی داشته و در طول چند دهه اخیر برای نخستین بار به کانال ۸ رسید.

به گزارش کسب و کار نیوز، سید صولت مرتضوی صبح امروز (سه‌شنبه ۲۹ خرداد) در نشست خبری مشترک با سخنگوی دولت با وزیر بهداشت که در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، درباره اقدامات دولت سیزدهم در حوزه رفاه اظهار کرد: کارهای بسیار مطلوبی در دولت سیزدهم انجام شده و مدال افتخارات دولت تبیین خواهد شد.

وی افزود: بدهی‌های انباشته‌ای به داروخانه‌ها و مراکز درمانی وجود داشت و با تاکید رئیس جمهور شهید ۲۰ همت از بدهی تامین اجتماعی در قالب اوراق پرداخت شد و ۲۰ همت تبدیل به نقدینگی شدند. برای نخستین بار است که در طول چند دهه گذشته قادر هستیم کل بدهی تامین اجتماعی به مراکز درمانی و داروخانه‌ها پرداخت کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در دولت سیزدهم بیش از ۲ و نیم میلیون فرصت شغلی در کل کشور توسط دستگاه‌های اجرایی ایجاد شده است و با توجه به افزایش جمعیت فعال کشور نرخ بیکاری کاهش ۱.۲ درصدی داشته است. در طول چند دهه اخیر برای نخستین بار است که نرخ بیکاری به کانال ۸ رسیده و پایین‌تر از آن نیز خواهد آمد.

همچنین مطالعه کنید:

تحلیلی مختصر بر سیاستگذاری کسب و کار ایران

کسب ‌وکارها برای موفقیت نیاز به اجرای استراتژی‌های صحیح دارند. این استراتژی ها بخشی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.