صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / حقوق ورودی آیفون۱۳ مسافری ۱۹۶ درصد شد
حقوق ورودی آیفون۱۳ مسافری ۱۹۶ درصد شد

حقوق ورودی آیفون۱۳ مسافری ۱۹۶ درصد شد

کسب و کار نیوز- بعد از حواشی مربوط به واردات آیفون رفرش در هفته‌های گذشته، در نهایت هیئت دولت با تغییر مقررات مربوط به سود بازرگانی، ورود آیفون ۱۴ به بعد را ممنوع اعلام کرد.

به گزارش کسب و کار نیوز ، طبق مصوبه جدید هییت دولت همچنان ورود آیفون ۱۳ به قبل مجاز میباشد اما دولت سود بازرگانی واردات برند اپل را ۹۶ درصد اعلام کرده است.

نکته جالب توجه اینکه طبق مقررات قانون امور گمرکی و احکام مندرج در بودجه سود بازرگانی واردات موبایل بالای ۶۰۰ دلار از طریق رویه مسافری دو برابر سود بازرگانی واردات از رویه تجاری است.

بر این اساس سود بازرگانی آیفون ۱۳ از طریق رویه مسافری ۱۹۲ درصد میباشد. همچنین با احتساب حقوق گمرکی ۴ درصد حقوق ورودی آیفون ۱۳ و ماقبل از برند اپل ۱۹۶ درصد میباشد.

گفتنی است،  با توجه به ابهامات واردات برند ایفون در ابلاغیه گمرک در خصوص واردات مسافری موبایل اشاره ای به وضعیت عوارض ایفون نشده است. بر این اساس بایستی ابهامات مربوط به این برند در رویه مسافری رفع شود.

گفتنی است، ماده ۱۳۸ آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی، مقرر داشته: “کالای همراه مسافر ورودی، تا میزان هشتاد دلار (سالانه)، از پرداخت حقوق ورودی، معاف و مازاد بر آن، به شرط غیر تجاری بودن، با اخذ حقوق گمرکی و دو برابر سود بازرگانی، قابل ترخیص، می باشد.

همچنین مطالعه کنید:

کشت ۶۵۰ هزار هکتار برنج در کشور/ پیش‌بینی افزایش تولید برنج در سال جاری

به گزارش کسب و کار نیوز ، سهراب سهرابی افزود: بیشترین میزان کشت برنج در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.