صفحه اصلی / اسلایدر / برق ادارات پرمصرف قطع خواهد شد
برق ادارات پرمصرف قطع خواهد شد

برق ادارات پرمصرف قطع خواهد شد

کسب و کار نیوز- مدیرکل امور مشترکان شرکت توانیر گفت: ادارات به کنتور‌های هوشمند رعایت شده اند و در صورت عدم کاهش مصرف به صورت خودکار، دچار محدودیت برق خواهند شد.

به گزارش کسب و کار نیوز ، عبدالامیر یاقوتی مدیرکل امور مشترکان شرکت توانیر در «خبر اقتصاد و بازار» از شبکه خبر گفت: در هفته گذشته با رشدی قابل توجه، مصرف برق از مرز ۷۰ هزار مگاوات عبور کرد و تقریبا به ۷۰ هزار و ۵۵۰ مگاوات رسید که نسبت به سال گذشته نزدیک به ۱۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

او افزود: با پیش بینی‌های هواشناسی برآورد میشود اگر هوا گرمتر شود، میزان مصرف فراتر برود و این رکورد‌ها شکسته شود. برای تامین این مقدار بار همکاری تمام مشترکین و استفاده صحیح از انرژی برق ضروری است.

یاقوتی ادامه داد: ادارات یکی از بخش‌های مهم برای کاهش مصرف محسوب میشود و نزدیک به ۵ هزار مگاوات از ۶۲ هزار مگاوات مصرف نهایی، به ادارات تخصیص داده میشود و طبیعتا فرصت‌های خوبی هم برای کاهش مصرف در این بخش وجود دارد. بر اساس مصوبات، ۳۰ درصد کاهش مصرف در ساعات اداری و ۶۰ درصد کاهش در ساعات غیر اداری نسبت به سال ۱۴۰۰ برای ادارات الزامی است.

او با اشاره به نصب کنتور‌های هوشمند برای ادارات گفت: در صورتی که ادارات از این کاهش مصرف تخطی کنند به صورت خودکار، دچار محدودیت برق خواهند شد.

همچنین مطالعه کنید:

تورم تولیدکننده بخش صنعت در خردادماه اعلام شد/ تورم سالانه تغییری نکرد

به گزارش کسب و کار نیوز، طبق اعلام مرکز آمار ایران، در خردادماه ۱۴۰۳، شاخص …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.