صفحه اصلی / اسلایدر / ساخت ۶۰ شهرک مسکونی در کشور تصویب شد
ساخت ۶۰ شهرک مسکونی در کشور تصویب شد

ساخت ۶۰ شهرک مسکونی در کشور تصویب شد

کسب و کار نیوز- معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ساخت ۶۰ شهرک مسکونی در کارگروه زیربنایی مسکن تصویب و مطالعات مکان‌یابی ۴۰ شهرک آغاز شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز ، ارسلان مالکی معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه  ۶۰ شهرک مسکونی در کارگروه زیربنایی استان تصویب شده است گفت: سازمان ملی زمین و مسکن مطالعات امکان‌سنجی و مکان‌یابی شهرک‌های مسکونی دولتی را در سراسر کشور آغاز کرده است.

وی  با بیان اینکه  تاکنون مطالعات مکان‌یابی ۴۰ شهرک به شورای‌ عالی ارسال شده و طرح جامع ۱۱ شهرک مسکونی دولتی به مساحت ۳ هزار و ۵۹۶ هکتار و در ۴ استان به تصویب شورای‌عالی شهرسازی رسیده است  گفت: پروانه تاسیس  این شرکت ها به نام دولت جمهوری اسلامی با نمایندگی سازمان ملی زمین و مسکن صادر شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: این شهرک‌ها در شهرهای شیراز و جهرم و در استان قم در محدوده موسوم به پرنیان ،استان مازندران در نزدیکی شهرهای ساری، بابلسر و گلوگاه و در استان یزد در نزدیکی شهر یزد قرار دارند. مالکی  بیان کرد: نظرات کارشناسی تمامی دستگاه‌های ذیربط در سیر مراحل ۴ گانه تصویب شامل کارگروه امور زیربنایی و شورای برنامه‌ریزی استان، کمیته فنی و شورای عالی شهرسازی و معماری یک مرتبه برای مکان‌یابی و یک مرتبه برای طرح جامع اخذ می‌شود که در نهایت با تصویب کمیته شهرک‌های مسکونی دولتی به مرحله اجرا می‌رسد.

همچنین مطالعه کنید:

۱۰۰ درصد صدور مجوزهای بخش کشاورزی الکترونیکی است

به گزارش کسب و کار نیوز ، حجت علی محمدی رئیس نظام مهندسی کشاورزی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.