صفحه اصلی / اسلایدر / ۶۰ هزار واحد نهضت ملی تا پایان هفته تحویل متقاضیان می‌شود
۶۰ هزار واحد نهضت ملی تا پایان هفته تحویل متقاضیان می‌شود

۶۰ هزار واحد نهضت ملی تا پایان هفته تحویل متقاضیان می‌شود

کسب و کار نیوز- وزیر راه و شهرسازی گفت: تا پایان هفته ۶۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در سه استان تهران، یزد و سیستان و بلوچستان تحویل متقاضیان آن خواهد شد.

به گزارش کسب و کار نیوز، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در حاشیه برگزاری هفدهمین نشست شورای عالی مسکن که صبح امروز شنبه (پنجم خرداد ماه) به ریاست محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری برگزار شد، گفت: بیش از ۲ میلیون ۶۰۰ هزار واحد در قالب طرح نهضت ملی مسکن در حال ساخت است.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه تاکید کرد: این هفته حدود ۶۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در سه استان تهران، یزد و سیستان و بلوچستان به بهره برداری می‌رسد و تقدیم مردم عزیز این سه استان می‌شود که نشان می‌دهد راه و مسیر شهید رئیسی ادامه دارد و متوقف نمی‌شود. در سال ۱۴۰۲ رکورد صدور پروانه ساختمان در بافت فرسوده با صدور ۹۲ هزار پروانه در کشور شکسته شد و مجموعاً از ابتدای دولت سیزدهم تا کنون بیش از ۲۷۷ هزار پروانه در بافت فرسوده صادر شده است.

وی با اشاره به قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره بها که از مجلس شورای اسلامی به دولت ابلاغ شد و در دستور کار قرار گرفت، گفت: به شورای مسکن استان‌ها اختیار داده شد که سقف اجاره بها را طبق این قانون تعیین و به شورای عالی مسکن اعلام کنند تا ظرف یک هفته پاسخ به آنها داده شود و شاهد مداخله منظم و قانونی در بازار مسکن باشیم.

کاهش تورم نقطه به نقطه اردیبهشت ماه در بخش مسکن

بذرپاش خاطرنشان کرد: طبق اعلام رئیس بانک مرکزی تورم نقطه به نقطه اردیبهشت ماه در بخش مسکن کاهشی است و امیدوارم این روند کاهشی ادامه داشته باشد.

افزایش ۱۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه بانک مسکن

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تأمین مالی طرح نهضت ملی مسکن خاطرنشان کرد: بحث تأمین مالی یکی از گلوگاه‌های مسکن است و مشکلاتی در این زمینه وجود داشت که ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برای افزایش سرمایه بانک مسکن در قانون بودجه ۱۴۰۳ دیده شد و مقرر شد از طریق انتشار اوراق تأمین و به پروژه‌های نهضت ملی مسکن تزریق شود.

همچنین مطالعه کنید:

۱۰۰ درصد صدور مجوزهای بخش کشاورزی الکترونیکی است

به گزارش کسب و کار نیوز ، حجت علی محمدی رئیس نظام مهندسی کشاورزی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.