صفحه اصلی / اسلایدر / ۴۵هزار هکتار زمین برای اجرای نهضت ملی مسکن/ تخصیص زمین در ابوموسی
۴۵هزار هکتار زمین برای اجرای نهضت ملی مسکن/ تخصیص زمین در ابوموسی

۴۵هزار هکتار زمین برای اجرای نهضت ملی مسکن/ تخصیص زمین در ابوموسی

کسب و کار نیوز- مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون بیش از ۴۵ هزار هکتار زمین برای اجرای نهضت ملی مسکن تامین شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، ارسلان مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن امروز (۲۳ اردیبهشت) در نشست خبری، گفت: سازمان ملی زمین و مسکن به عنوان نماینده دولت در اراضی دولتی و مسؤولیت در اجرای پروژه‌های مسکن دولت در شرایط خاصی قرار گرفته و در دولت سیزدهم به علت نیاز زمین کشور. برای این سازمان برنامه‌های ویژه‌ای تدوین شده است.‌ معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه تاکید کرد: همچنین با اجرای قانون جهش تولید مسکن برنامه ریزی برای مسکن اقشار جامعه در دستور کار قرار گرفته و برای اجرای تمام برنامه‌های مسکن اولین مقدمه تأمین زمین است که این موضوع مهم به سازمان ملی زمین و مسکن سپرده شد.

وی گفت: در حالی پروژه‌های نهضت ملی مسکن آغاز به کار شد که تعداد زمین‌های در دسترس تقریباً صفر بود و برای ساخت مسکن ابتدا حتماً باید زمین به شهرها الحاق شود که از ابتدای دولت سیزدهم تا به امروز براساس ظرفیت بیش‌از ۴۵ هزار هکتار زمین در محدوده شهرها در اختیار طرح قرار گرفته و هم اکنون با توجه به شهرک سازی، ۶۰ نقطه شناسایی شد و مطالعات مکان‌یابی این شهرک‌ها به اتمام رسید؛ همچنین تعداد پنج مورد از این شهرک‌ها در تهران مکان‌یابی شده است.

مالکی ادامه داد: اقداماتی که در دولت سیزدهم برای تأمین مسکن مشمولین قانون و افراد واجد شرایط رخ داد در مقایسه با سایر طرح‌های پس‌از دوره انقلاب از لحاظ کیفیت و تعداد قابل مقایسه نیست.

این مقام مسؤول عنوان کرد: در شرایطی پروژه‌ای مسکن آغاز کردیم که مکلف بودیم منابعی را برای آماده سازی این پروژه‌ها از مولد سازی و منابع داخلی این سازمان استفاده کنیم و به تعبیر وزیر راه و شهرسازی بزرگ‌ترین مولدسازی در تاریخ هم‌اکنون اتفاق افتاده است.

وی تصریح کرد: در ماهیت کار به دلیل پیشروی پروژه‌ها باید مولدسازی داشته باشیم و مولدسازی به معنای استفاده درست از منابع در اختیار است که ابتدا باید ارزش افزایی رخ دهد، سپس بازار یابی و فروش نقش حائز اهمیتی دارد؛ در سال گذشته پس‌از برگزاری مزایده‌های پی در پی بیش‌از ۶۰ همت از این طریق درآمد داشتیم که البته نیاز کشور بیشتر از این رقم است.

مالکی در خصوص جزئیات واگذاری زمین در جزایر ابوموسی و هرمز، افزود: در خصوص ابوموسی، سند مالکیتی زمین این جزیره به نام سازمان ملی زمین و مسکن است و مالکیت ابوموسی به دولت جمهوری اسلامی ایران تعلق دارد. در این جزیره برای بومیان و برای کسانی که مشمول قانون هستند زمین و مسکن آماده می‌کنیم. همین واگذاری‌ها در سایر شهرهای کشور داریم در ابوموسی نیز انجام می‌شود.

وی همچنین تاکید کرد: در جزیره هرمز ۵۷۲ هکتار زمین برای ساخت مسکن نهضت ملی در اختیار داریم؛ همچنین جزیره هرمز هم واگذاری زمین برای واجدین شرایط نهضت ملی مسکن انجام می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

رشد ۲۵۰ درصدی نرخ خرید تضمینی گندم در دولت سیزدهم

به گزارش کسب و کار نیوز ، دولت سیزدهم مردادماه ۱۴۰۰ آغاز به کار کرد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.