صفحه اصلی / اسلایدر / هدف‌گذاری ایجاد ۱۸۰هزار شغل در تهران
هدف‌گذاری ایجاد ۱۸۰هزار شغل در تهران

هدف‌گذاری ایجاد ۱۸۰هزار شغل در تهران

کسب و کار نیوز- سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تهران از تحقق ۱۰۸درصدی تعهد اشتغال در این استان خبر داد و گفت:برای سال جاری نیز تعهد اشتغال استان تهران ۱۸۰هزار و ۶۹۱نفر است .

به گزارش کسب و کار نیوز، تهران به‌عنوان مرکز سیاسی و اداری، کانون اقتصادی و اولین منطقه صنعتی کشور شناخته می‌شود. عواملی همچون پایتخت بودن، وجود کارخانه‌ها، کارگاه‌ها و مراکز صنعتی و داشتن مجموعه‌ای از جاذبه‌های گردشگری باعث شده که وضعیت اشتغال تهران نسبتاً مساعد باشد. اما از سویی دیگر، عواملی مانند افزایش جمعیت، افزایش بی‌رویه مهاجرت در سال‌های اخیر، نبود زیر ساخت و افزایش فارغ التحصیلان، چالش‌هایی را نیز در حوزه اشتغال و استخدام در تهران ایجاد کرده است.

محمد آذر پناه, سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران از جهش چشمگیر شاخص های اشتغال در استان خبر داد و با بیان اینکه وضعیت بازار کار و اشتغال با سه شاخص اصلی نرخ بیکاری، نرخ مشارکت و نسبت اشتغال سنجش می شود بیان داشت: در یک سال گذشته در استان تهران با تحقق ۱.۱ درصد کاهش  نرخ بیکاری، ۱.۱ درصد افزایش نرخ مشارکت و همچنین افزایش ۱.۵درصدی در نسبت اشتغال یک جهش ۲برابری نسبت به میانگین کل کشور را تجربه کردیم.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران افزود: در شاخص استانهای با کمترین نرخ بیکاری توانسیم با یک برنامه ریزی دقیق از رتبه ۱۲در سال ۱۴۰۰به رتبه سوم در سال جاری دست پیدا کنیم.

به گزارش تسنیم؛  محمد آذر پناه, سرپرست اداره کار استان تهران در آخرین اظهارات خود  از تحقق ۱۰۸درصدی اشتغال در استان خبر داده است.

محمد آذر پناه،سرپرست اداره کار استان تهران در جلسه شورای برنامه ریزی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، اظهار کرد: بر اساس تعهد ایجاد شده برای استان تهران در سال ۴۰۲می بایست برای ۱۵۰هزار و ۴۸۷نفر اشتغالزایی ایجاد و ثبت می‌شد، که این میزان تاکنون با رشد ۱۰۸درصدی به ۱۶۱هزار و ۹۰۱نفر رسیده است.

وی افزود: این میزان اشتغال ثبت شده در سامانه رصد توسط دستگاه های اجرایی استان صورت گرفته است و از اشتغال در بخش مشاغل خانگی تا طرح‌های صنعتی، کشاورزی، گردشگری، آموزشی و … را شامل می‌شود.

سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تهران با بیان این که دستگاه‌های اجرایی استان تا پایان فروردین ماه جاری مهلت ثبت اشتغال‌های ایجاد‌ه شده سال ۱۴۰۲رادارند، گفت: برای سال جاری نیز تعهد اشتغال استان تهران ۱۸۰هزار و ۶۹۱نفر است که امیدواریم با برنامه ریزی های صورت بتوانیم با همراهی مسئولان و کارشناسان سایر دستگاههای اجرایی و همچنین جلب مشارکت مردم آن را به نحو مطلوبی محقق کنیم.

آذر پناه همچنین به اهمیت و رویکرد تحولی پرداخت و افزود: همه ۴۷شاخص برنامه تحول استان تهران که از سوی وزارت متبوع در حوزه های تخصصی ابلاغ شده بود، بطور کامل و ۱۰۰درصد محقق شده اند.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران به نامگذاری شعار سال اشاره کرد و گفت: با مشارکت مردم و برنامه ریزی هدفمند قطعا می توانیم تولید را در استان و کشور با جهش خوبی ارتقا دهیم و این نگاه با تصمیمات کارشناسی و اقدامات سنجیده قطعا محقق خواهد شد.

وی اظهار کرد: مردمی سازی اقتصاد باید با جدیت دنبال شود و یکی از ظرفیت هایی که وجود دارد و آن را باید ویژه دنبال کنیم، حوزه تعاون است که نیاز به توجه بیشتر و ارتقا زیر ساخت‌ها در این بخش است.

همچنین مطالعه کنید:

معاون توسعه صندوق نوآوری اعلام کرد/افزایش سهم دانش‌بنیان‌ها از اقتصاد

به گزارش کسب و کار نیوز ، دکتر سیاوش ملکی‌فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.