صفحه اصلی / اقتصادی / آغاز به‌کار رسمی مرکز OCC در سازمان هواپیمایی کشوری
آغاز به‌کار رسمی مرکز OCC در سازمان هواپیمایی کشوری

آغاز به‌کار رسمی مرکز OCC در سازمان هواپیمایی کشوری

کسب و کار نیوز- مركز مديريت و كنترل پروازها و خدمات مسافران نوروزي با هدف مدیریت پروازها در مواقع تاخیر و ابطال و انجام برنامه ریزی های لازم بمنظور روانسازی عملیات نوروزی از طریق ایجاد فضای تعامل تمامی ذینفعان در محل سازمان هواپیمایی کشوری در آستانه تعطیلات سال نو، به دستور رئيس سازمان هواپيمايي كشوري، آغاز به كار كرد.

جعفر یازرلو اظهارداشت: پس از کسب تجربه موفق OCC نوروزی در سال گذشته و اربعین حسینی در سال جاری، امسال نیز با توجه به اهمیت و اثرگذاری مرکز مدیریت و کنترل پروازها و خدمات مسافران نوروزی، صبح امروز این مرکز فعالیت خود را رسما آغاز کرد.
وی اظهارداشت: فعالیت این مرکز تا پایان تعطیلات نوروزی ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت.
یازرلو تصریح کرد: مرکز مدیریت و کنترل پروازها و خدمات مسافران نوروزی، به‌صورت برخط فعالیت فرودگاه‌ها و ترمینال‌های مسافری را رصد و با دقت بالا در صورت غیرفعال شدن هواپیمای یک شرکت‌ هواپیمایی در کوتاهترین زمان ممکن تصمیم‌های مربوطه را اتخاذ خواهد کرد.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری خاطرنشان کرد: پایش تمامی فرودگاه‌ها به‌ویژه فرودگاه‌های پرتردد، هم‌پوشانی مشکلات شرکت‌ها، پردازش اطلاعات، پیگیری و کم کردن زمان تاخیرات احتمالی و ارتقای سطح خدمات هوایی در سفرهای نوروزی از جمله اهداف مرکز مدیریت و کنترل پروازها و خدمات مسافران نوروزی به شمار می رود.

وی افزود: نمایندگان تام الاختیار شرکت‌های هواپیمایی، شرکت‌های ارائه دهنده خدمات هندلینگ، شرکت پخش و پالایش سوخت، شرکت فرودگاهها و‌ناوبری هوایی ایران، شهرفرودگاهی امام، در مرکز کنترل پروازها در تعامل با یکدیگر با هدف مدیریت و کاهش تاخیرها، در صورت نقص فنی پروازها خدمات متقابل به یکدیگر ارائه می‌کنند تا پروازها با میانگین تاخیر کمتری انجام شود.

یازرلو افزود: در این مرکز نمایندگان شرکت‌های هواپیمایی در دو نوبت کاری از ۶ صبح تا ۱۵ و از ۱۵ تا ۲۴ با حضور مستمر در مرکز مدیریت و کنترل پروازها همه پروازها و فرودگاه‌ها را رصد و پایش میکنند و چنانچه در طول بازه زمانی سفرهای نوروزی از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا ۱۷ فروردین ۱۴۰۳ تأخیری صورت بگیرد این مرکز فرماندهی تصمیمات لازم را اتخاذ خواهد نمود.

همچنین مطالعه کنید:

شماره گذاری خودرو مشمول پرداخت عوارض شد

به گزارش کسب و کار نیوز ، مهدی ابراهیمی معاون برنامه‌ریزی ستاد نوسازی ناوگان نوسازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.