چهارشنبه , ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
صفحه اصلی / اسلایدر / کاهش تورم بخش خدمات/ تورم فصلی تک رقمی شد
کاهش تورم بخش خدمات/ تورم فصلی تک رقمی شد

کاهش تورم بخش خدمات/ تورم فصلی تک رقمی شد

کسب و کار نیوز- مرکز آمار در جدیدترین گزارش خود از کاهش هر سه شاخص تورم فصلی، نقطه به نقطه و سالانه در بخش خدمات خبر داد.

به گزارش کسب و کار نیوز، مرکز آمار ایران گزارش جدید خود با عنوان شاخص قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات در پاییز ۱۴۰۲ را منتشر کرد. طبق این گزارش، در فصل پاییز ١۴٠٢، شاخص قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات ٩۵٧,٢ بوده که نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) ٨.٩ درصد، نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۵۴.۶ درصد و در چهارفصل منتهی به فصل جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (تورم سالانه) ۵٧.٩ درصد افزایش داشته است.

کاهش تورم بخش خدمات/ تورم فصلی تک رقمی شد

کاهش تورم فصلی

در فصل پاییز ١۴٠٢، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخشهای خدمات نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) ٨,٩ درصد بوده که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (١٢.۶درصد)، ٣.٧ واحد درصد کاهش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط ارائه‌دهندگان خدمات به ازای تولید خدماتشان در داخل کشور، در فصل پاییز ١۴٠٢ نسبت به فصل قبل، ٨.٩ درصد افزایش دارد. در این فصل بیشترین تورم فصلی با ٣۵.٩ درصد مربوط به گروه “آموزش” و کمترین تورم فصلی با ٠.١ درصد مربوط به گروه “آب‌رسانی، مدیریت پسماند، فاضلاب و فعالیت‌های تصفیه” می‌باشد.

کاهش تورم نقطه به نقطه

در فصل پاییز ١۴٠٢، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخشهای خدمات نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۵۴,۶ درصد می‌باشد که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۵٧.٠ درصد)، ٢.۴ واحد درصد کاهش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط ارائه‌دهندگان خدمات به ازای تولید خدماتشان در داخل کشور، در فصل پاییز ١۴٠٢ نسبت به فصل مشابه سال قبل، ۵۴.۶ درصد افزایش دارد. در این فصل بیشترین تورم نقطه به نقطه با ٨۶.٧ درصد مربوط به گروه”فعالیت‌های خدماتی مربوط به تامین جا و غذا” و کمترین تورم نقطه به نقطه با ١٧.٨ درصد مربوط به گروه”اطلاعات و ارتباطات” می‌باشد.

کاهش تورم سالانه

در فصل پاییز ١۴٠٢، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخشهای خدمات در چهار فصل منتهی به فصل پاییز ١۴٠٢ نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۵٧,٩ درصد میباشد که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۵٨.٨ درصد)، ٠.٩ واحد درصد کاهش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط ارائه‌دهندگان خدمات به ازای تولید خدماتشان در داخل کشور، در چهارفصل منتهی به پاییز ١۴٠٢ نسبت به دوره مشابه سال قبل، ۵٧.٩ درصد افزایش دارد. در این فصل بیشترین تورم سالانه با ٩٨.۵ درصد مربوط به گروه”فعالیت‌های خدماتی مربوط به تامین جا و غذا” و کمترین تورم سالانه با ١۶.۶ درصد مربوط به گروه”اطلاعات و ارتباطات”می‌باشد.

همچنین مطالعه کنید:

دلایل قانونی اعتراض شدید مشاوران املاک به «سامانه خودنویس»

به گزارش کسب و کار نیوز ، مهرداد آرمان در گفت و گو با پایگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.