صفحه اصلی / اسلایدر / وعده کاهش نرخ مالیات بر تولید به ۱۵ درصد
وعده کاهش نرخ مالیات بر تولید به ۱۵ درصد

وعده کاهش نرخ مالیات بر تولید به ۱۵ درصد

کسب و کار نیوز- رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور ضمن بیان اینکه رویکرد نظام مالیاتی این است که نرخ مالیات را برای فعالیت های تولیدی و سرمایه گذاری کاهش دهد، گفت: در اصلاحیه لایحه قانون مالیات های مستقیم، نرخ مالیات بر تولید را که ۱۸ درصد است، به ۱۵ درصد کاهش دادیم.

به گزارش کسب و کار نیوز؛ سید محمد هادی سبحانیان در آیین کلنگ زنی و آغاز عملیات احداث کارخانجات تولید ورق های فولادی گالوانیزه و رنگی در استان کرمان گفت: ظرفیت های مناسب و خوب اقتصادی چنانچه مسیر را برای سرمایه گذاری بخش خصوصی هموار سازند، اتفاقات خوب و بزرگی را در زمینه اقتصادی شاهد خواهیم بود. سبحانیان تصریح کرد: استان کرمان هم در زمینه منابع معدنی غنی است و هم به لحاظ سرمایه انسانی نفرات برجسته ای دارد. لذا سرمایه خدادای بزرگی در این استان وجود دارد که امیدواریم این سرمایه ها در خدمت کشور عزیزمان ایران قرار بگیرد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان کرد: تلاش دولت بر این بوده است که مشکلات ساختاری را که سال های سال است، چه در حوزه مسایل تولید و سرمایه گذاری و چه در مساله ثبات قیمت ها را در دو سال گذشته مدیریت کند. رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه تکمیل زنجیره ارزش از نیازهای اصلی سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال است، افزود: ماهم در نظام مالیاتی وظایف مهمی برعهده داریم تلاش ما این است که بتوانیم مسیر را برای فعالیت های تولیدی و سرمایه گذاری هموار کنیم.

سبحانیان تاکید کرد: تمرکز نظام مالیاتی بر فعالیت های سوداگرانه سوق یافته است. کما اینکه در اصلاحیه لایحه قانون مالیات های مستقیم، نرخ مالیات بر تولید را به ۱۵ درصد کاهش دادیم در حالی که براساس قانون فعلی این نرخ هم اکنون ۲۵ درصد است. البته در دو سال گذشته با رویکرد حمایت از تولید و با همراهی و همکاری دولت و مجلس این نرخ در مجموع با کاهش هفت واحد درصدی ۱۸ درصد بوده است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه معتقدیم نظام مالیاتی باید در خدمت تولید، فعالیت های اقتصادی مولد و سرمایه گذاری در کشور باشد، گفت: پیش بینی پذیر بودن نظام مالیاتی برای تولید یکی دیگر از مسیرهایی است می تواند به تولید کمک کند. وی ادامه داد: در دوره تحولی جدید از صدور بخشنامه های خلق الساعه جلوگیری کردیم و بخش تولید را از شوک زدگی دور کردیم. بخشنامه ها و آیین نامه های مالیاتی قبل از صدور از طریق سایت سازمان، اطلاع رسانی می شود تا ذینفعان و صاحبنظران اعمال نظر کنند.

همچنین مطالعه کنید:

تمرکز وزارت صمت بر تأمین نقدینگی بنگاه‌های بزرگ و کوچک

به گزارش کسب و کار نیوز، علی گلشنی با حضور در غرفه ایسنا در بیست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.