صفحه اصلی / اسلایدر / ۱۸ هزار میلیارد تومان از محل فرارهای مالیاتی وصول شد
۱۸ هزار میلیارد تومان از محل فرارهای مالیاتی وصول شد

۱۸ هزار میلیارد تومان از محل فرارهای مالیاتی وصول شد

کسب و کار نیوز- رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به شناسایی ٢ میلیون و ۷۰۰ هزار مودی جدید از طریق تقاطع گیری سامانه‌ها گفت: بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومان نیز از محل فرارهای مالیاتی شناسایی و وصول شد.

به گزارش کسب و کار نیوز، سیدمحمدهادی سبحانیان در نشست هم اندیشی اعضای کمیسیون مالیات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، به نقش موثر داده محوری در افزایش و تقویت عدالت مالیاتی اشاره کرد و تصریح کرد: امسال به واسطه اشراف اطلاعاتی، اظهارنامه های مالیاتی بخش اصناف ۲.۵ برابر شد، بالغ بر ۶۰۰ هزار اظهارنامه برآوردی برای اولین بار تولید شد. وی افزود: نگاه ما به فعالان اقتصادی به خصوص فعالان بزرگ و شناسنامه ‌دار این است که این افراد، شریک راهبردی ما هستند بنابراین اگر موانعی بر سر راه آنان ایجاد کنیم، در واقع هر دو طرف متضرر می ‌شود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه یکی از الزامات این نگاه، سیستمی کردن فرایند شناسایی و مالیات ‌ستانی است، افزود: اگرچه در این خصوص نسبت به گذشته پیشرفت قابل توجهی داشته ‌ایم اما باید با سرعت بیشتری به سمت محاسبه و اخذ سیستمی مالیات حرکت کنیم. سبحانیان به ظرفیت‌های قانونی این موضوع اشاره کرد و گفت: قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان، یکی از قوانین مترقی است که برای اجرای آن از اول دیماه سال جاری آمادگی کامل داریم البته در مسیر توفیق آن، نیازمند همکاری تمامی دستگاه‏ها و نهادهای ذی‏ربط و همچنین آحاد اقتصادی جامعه هستیم.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی افزود: اجرای قانون سامانه مؤدیان و پایانه فروشگاهی در واقع کمک به فعالان اقتصادی و در راستای توسعه عدالت مالیات‌ستانی است، اگر تاکنون اجحافی به واسطه شناخت غلط یک فرد صورت می‌گرفت، با سیستمی شدن فرایند شناسایی و اخذ مالیات این موضوع حل می شود.

وی با بیان اینکه تکریم مودیان و حمایت از خوش‏حسابان، از راهبردهای اصلی ما در دوره جدید بشمار می آید، تصریح کرد: وظیفه ما به عنوان سازمانی که از مردم مالیات اخذ می‌کنیم، تکریم مؤدیان است و لذا در این خصوص اقداماتی صورت گرفته که یکی از آن موارد، آموزش مؤدیان است. ایجاد میز واکنش سریع برای ارایه خدمات سریع و آسان و همچنین استقرار سامانه پاسخگویی به فعالان اقتصادی با شماره تلفن ۱۵۲۶ و اتاق‏های مشاوره از سایر اقدامات عملی سازمان در این زمینه است.

سبحانیان بر لزوم تعامل و همکاری متقابل جهت رفع مسایل و دغدغه های فعالان اقتصادی و مودیان در سطوح مختلف تاکید کرد و گفت: این نوع جلسات و هم اندیشی ها نتایج و آثار مثبتی در پی دارد و ضمن اینکه به رفع حداکثری مسایل و مشکلات منجر می شود، بر هم افزایی و بهبود و کارآمدی امور کمک شایانی خواهد کرد لذا علاقمند هستیم این نوع جلسات بطور متناوب برگزار شود.

در این نشست چهار ساعته اعضای کمیسیون مالیات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران نیز ضمن طرح برخی مشکلات و دغدغه های مالیاتی فعالان اقتصادی، به بیان دیدگاه‏ها و نظرات خود در خصوص مالیات نرخ سود فعالیت‏ها، استرداد مالیات بر ارزش افزوده، بخشودگی جرایم و تقسیط بدهی‏ها، مالیات حوزه صادرات مواد خام و نیمه خام، مواد ۱۳۲ و ۱۸۱ ق.م.م و نظایر آن پرداختند و از برگزاری نشست و استماع مسایل مالیاتی و اهتمام سازمان امور مالیاتی در حل و فصل مسایل قدردانی کردند.

همچنین مطالعه کنید:

۱۰۰ درصد صدور مجوزهای بخش کشاورزی الکترونیکی است

به گزارش کسب و کار نیوز ، حجت علی محمدی رئیس نظام مهندسی کشاورزی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.